Na sygnaleTomaszów LubelskiWiadomościZ regionu

Wypadek w Hucie Dzierążyńskiej. Pijany motorowerzysta trafił do szpitala

Wczoraj przed godziną 18 doszło do wypadku w Hucie Dzierążyńskiej (powiat tomaszowski). 52-letni kierujący motorowerem marki Romet, będący pod wpływem alkoholu, uderzył w tył poruszającego się pojazdu dostawczego Iveco, który wykonywał manewr skrętu w lewo na posesję. Konsekwencje tej kolizji okazały się dla 52-latka dotkliwe.

Policja tomaszowska otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym uczestniczyły skuter i Iveco. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, motorowerzysta podjął ryzykowną próbę wyprzedzenia pojazdu dostawczego. Niestety, doszło do zderzenia, w wyniku którego kierujący skuterem odniósł poważne obrażenia ciała. Natychmiast został przetransportowany do szpitala w celu udzielenia mu pomocy medycznej.

Badanie przeprowadzone przez służby wykazało, że 52-latek miał ponad promil alkoholu we krwi, co wskazuje na to, że był w stanie nietrzeźwości. W przeciwieństwie do niego, 55-letni kierowca Iveco, mieszkaniec powiatu zamojskiego, był trzeźwy i nie wymagał hospitalizacji.

>>>CZYTAJ TAKŻE: Wypadek na przejeździe kolejowym w gminie Zamość. BMW wjechało bezpośrednio przed nadjeżdżający szynobus

Śledztwo w tej sprawie jest w toku. Policja dokładnie wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Warto pamiętać, że kierujący jednośladami są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a każdy wypadek z ich udziałem może zakończyć się tragicznie. Dlatego też apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o trzeźwość za kierownicą.

fot. Policja

3 komentarze do “Wypadek w Hucie Dzierążyńskiej. Pijany motorowerzysta trafił do szpitala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *