Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

Wypadek na przejeździe kolejowym w gminie Zamość. BMW wjechało bezpośrednio przed nadjeżdżający szynobus

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Płoskie, położonej w gminie Zamość. Młody kierowca, 23-letni mieszkaniec gminy Zamość, kierujący BMW, nie zdołał odpowiednio zareagować i wjechał na torowisko tuż przed nadjeżdżającym kursowym szynobusem relacji Lublin – Zamość Wschód. Maszynista nie miał szans uniknąć kolizji, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Po zderzeniu na przejeździe kolejowym samochód został odrzucony do przydrożnego rowu, a służby ratunkowe musiały uwolnić kierowcę z poważnie uszkodzonego pojazdu. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Szczegóły dotyczące jego stanu zdrowia nie są jeszcze znane.

Wiadomo, że 43-letni maszynista szynobusa i 55-letni kierownik składu byli trzeźwi podczas wypadku. Natomiast stan trzeźwości kierowcy BMW będzie mógł zostać ustalony po przeprowadzeniu badań krwi. Załoga pociągu i 16 podróżujących nim osób nie odnieśli obrażeń w wyniku zdarzenia.

Przejazd kolejowy, na którym doszło do wypadku, był oznakowany krzyżem św. Krzysztofa oraz sygnalizatorem kolejowym, emitującym sygnały świetlne i dźwiękowe. Pierwsze ustalenia wskazują, że sygnalizator działał poprawnie, a kierowca BMW wjechał na przejazd, ignorując czerwone światło i sygnał dźwiękowy.

>>>CZYTAJ TAKŻE: Powiat Biłgorajski: Tragiczny wypadek w Okrągłem – Policja apeluje o ostrożność na drodze

Na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe oraz policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Obecny był także biegły ds. wypadków drogowych oraz komisja badająca wypadki kolejowe. Obecnie prowadzone jest dochodzenie w celu ustalenia szczegółów i okoliczności wypadku.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Wypadek na przejeździe kolejowym w gminie Zamość. BMW wjechało bezpośrednio przed nadjeżdżający szynobus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *