Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

Jarosławiec: Tragiczny poranek na DK-74. 79-Letni kierowca nie przeżył zderzenia z barierą energochłonną

W Jarosławcu (powiat zamojski) na drodze krajowej nr 74 doszło dzisiaj rano do nieszczęsliwego wypadku. Senior kierujący Toyotą stracił panowanie nad pojazdem, zjeżdżając na przeciwny pas i kończąc swoją jazdę na poboczu, gdzie zderzył się z barierą energochłonną. Pomimo natychmiastowej reanimacji i transportu do szpitala, mężczyzna zmarł. Co było przyczyną tego zdarzenia?

Dzisiaj rano w Jarosławcu (gmina Sitno) na DK-74 doszło do wstrząsającego wypadku. 79-letni kierowca Toyoty niespodziewanie stracił kontrolę nad samochodem, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, a później na pobocze, gdzie uderzył w barierę energochłonną.

Po zdarzeniu, kierowca samochodu jadącego tuż za nim natychmiast się zatrzymał, wezwał pomoc i rozpoczął reanimację. Alarmujące doniesienia dotarły do komendy kilka minut przed godziną 6:00.

– Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe. Policyjny patrol udzielił pomocy podczas reanimacji – mówi aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Mimo wspólnych starań i przekazania seniora pod opiekę medyków, 79-latek zmarł w szpitalu. Pierwsze ustalenia wskazują, że do tragedii doszło z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia mężczyzny.

>>> CZYTAJ TAKŻE:Tragiczny wypadek motocyklisty na „ekspresówce”. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł

Kierujący pojazdem był mieszkańcem gminy Miączyn i podróżował sam. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przeprowadzili rutynowe badania, zabezpieczając ślady oraz przesłuchując świadków. Samochód 79-latka został zabezpieczony i przetransportowany na parking.

Trwa wyjaśnianie okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia, lecz wszystko wskazuje na to, że przyczyną wypadku było nagłe pogorszenie stanu zdrowia kierowcy. Sprawę nadal bada specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Jarosławiec: Tragiczny poranek na DK-74. 79-Letni kierowca nie przeżył zderzenia z barierą energochłonną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *