Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

Piorun uderzył w halę ze sprzętem rolniczym. Straty sięgają 2 milionów złotych

W niedzielę wieczorem doszło do pożaru hali w miejscowości Cześniki – Kolonia w gminie Sitno. Ogień strawił halę ze sprzętem rolniczym, a straty szacowane przez właściciela wynoszą około 2 mln zł. 

Do zdarzenia doszło w miejscowości Cześniki – Kolonia w gminie Sitno leżącej na terenie powiatu zamojskiego. W niedzielę, około godziny 20:15, właściciel hali powiadomił służby o pożarze. W obiekcie o powierzchni 66 metrów na 12,5 metra i wysokości około 8 metrów przechowywany był sprzęt rolniczy i środki ochrony roślin.

Na miejscu interweniowało kilkanaście zastępów straży pożarnej, a akcja gaśnicza trwała kilka godzin. W wyniku pożaru spalił się ciągnik rolniczy, listwa sadownicza z przystawką, nawozy i kontener. Uszkodzone zostały też dwa inne ciągniki rolnicze, opryskiwacz, ładowarka oraz pojazd dostawczy. Właściciel, 42-letni rolnik, oszacował straty na kwotę około 2 milionów złotych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tragedia w Swatach. W pożarze zginął 76-letni mężczyzna

– Policjanci na miejscu zajęli się zabezpieczeniem terenu oraz ustaleniem szczegółów zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie przyczyną pożaru było uderzenie w dach hali pioruna – mówi aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej policji.

Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru. Dokładne okoliczności tego zdarzenia są obecnie wyjaśniane przez Policję pod nadzorem prokuratora.

pożar hali ze sprzętem rolniczym w gminie Sitno
fot. Policja | spalona hala ze sprzętem rolniczym
pożar hali w miejscowości Sitno
fot. Policja | spalona hala ze sprzętem rolniczym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *