LublinWiadomości

Ponad 600 tys. zł wsparcia dla lubelskich placówek wspierających osoby z niepełnosprawnościami

Miasto pozyskało ponad 637 tysięcy złotych na wsparcie placówek działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Inwestycje obejmą zakup wyposażenia, minibusów, a także prace nad poprawą warunków technicznych budynków. 

Lubelskie warsztaty terapii zajęciowej stanowią miejsce rehabilitacji społecznej i zawodowej dla osób z niepełnosprawnościami niezdolnych do podjęcia pracy. Teraz, dzięki pozyskanym środkom na poziomie 637 tys. zł, placówki te będą mogły zaoferować lepsze wsparcie swoim podopiecznym.

– Wspólnie z lubelskimi organizacjami realizujemy cel, jakim jest poprawa jakości życia naszych mieszkańców z niepełnosprawnościami, co jest jednym z priorytetów prowadzonej przez Miasto Lublin polityki społecznej – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Inwestycje będą zrealizowane w 3 warsztatach terapii zajęciowej na terenie Lublina. Zakupione zostaną zestawy komputerowe z oprogramowaniem, kserokopiarki i drukarki, formy gipsowe do pracowni plastyczno-ceramicznej oraz specjalistyczne oprzyrządowanie do pracowni technicznej, a także meble do warsztatów. W jednej z placówek powiększy się również przestrzeń służąca rehabilitacji.

Dodatkowym wsparciem dla instytucji i osób działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami będzie zakup 3 specjalistycznych mikrobusów, dostosowanych do bezpiecznego przewozu osób z niepełnosprawnościami ruchu. Pojazdy te zwiększą mobilność podopiecznych i ułatwią dostęp do usług.

Z efektów dofinansowania skorzysta łącznie 90 uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz około 100 osób w placówkach służących rehabilitacji.

Pomoc finansowa zostanie skierowana do:

  • Fundacji Teatroterapia Lubelska na poprawę funkcjonowania warsztatu terapii zajęciowej przy ul. Jastrzębiej 3,
  • Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” na poprawę funkcjonowania warsztatu terapii zajęciowej przy ul. Głuskiej 138,
  • Fundacji Aktywator na poprawę funkcjonowania warsztatu terapii zajęciowej mieszczącego się pod adresem al. Spółdzielczości Pracy 65,
  • Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo na likwidację barier transportowych w placówce służącej rehabilitacji,
  • Fundacji Fuga Mundi z ul. Hutniczej 20b na likwidację barier transportowych w placówce służącej rehabilitacji,
  • Archidiecezji Lubelskiej na likwidację barier transportowych w Domu Księży Emerytów przy ul. Bernardyńskiej 7.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rusza akcja bezpłatnej sterylizacji i czipowania zwierząt w Lublinie

– Dofinansowanie pochodzi z „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Umowę na jego realizację Miasto podpisało z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z końcem lipca tego roku – mówi Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *