LekkoatletykaLublinSport

PZLA Mistrzostwa Polski U20 w Lublinie

77. PZLA Mistrzostwa Polski U20 odbędą się w dniach 18-20 lipca 2023 roku na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– Trzy dni lekkoatletycznej rywalizacji: wakacje, młodzież, sportowa atmosfera, piękna pogoda – optymalne warunki atmosferyczne już zarezerwowane. Brzmi dobrze? Mamy nadzieję, bo to jest właśnie nasza propozycja na spędzenie czasu w połowie lipca – mówi Natalia Trybulska z biura AZS Lublin.

Do Lublina przyjedzie prawie 700 zawodników reprezentujących ponad 200 klubów z całej Polski. Przez trzy dni będą walczyć o medale w 36. konkurencjach. Przed dwoma laty właśnie w Lublinie rekord Polski na 100 metrów ustanowił Jakub Pietrus. Natomiast Kornelia Lesiewicz została Mistrzynią Polski na 400 metrów, uzyskując najlepszy czas w kategorii U20 w Europie. W tym roku również nie zabraknie emocji, a najważniejsze starty zostały zaplanowane w godzinach wieczornych. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

– PZLA Mistrzostwa Polski traktuję poważnie i chce powalczyć o jak najwyższe miejsce. Szczególnie, że to będzie u siebie, można powiedzieć w swoim domu rodzinnym. Stadion jest bardzo szybki, czuć od tartanu, że on oddaje. Rywalizacja rodzinna daje mi mobilizację. Widziałem wyniki Taty czy Brata, które pokazywały mi, że się da. Bardzo chce być na ich poziomie i nawet powalczyć o jeszcze lepszy wynik – zapowiada Bartosz Kitliński, ambasador mistrzostw, który wystartuje na dystansie 800 i 1500 metrów.

– Przygotowujemy się do najważniejszej imprezy sportowej Bartka, na razie w krótkiej jego karierze. Będą to Mistrzostwa Europy U20, które odbędą się w Jerozolimie na początku sierpnia. Z Bartkiem pracuje się bardzo dobrze, zarówno na treningach jak i podczas zawodów. Świetnie sobie daje radę z motywacją i osiągnięciem celu, jaki mamy ustawiony podczas biegu. Jego obecna dyspozycja powoduje, że wszyscy będziemy mogli być zadowoleni z jego występu w Lublinie – chwali syna, trener Piotr Kitliński.

Najwięcej emocji powinien dostarczyć bieg na 1500 metrów. Bartosz Kitliński będzie walczył o złoty medal z Kamilem Herzyk. Warto będzie zobaczyć Zuzannę Maślanę w pchnięciu kulą, Maksymiliana Szweda w biegu na 400 metrów oraz Marka Zakrzewskiego w biegu na 100 i 200 metrów. To reprezentanci Polski, posiadający najlepsze wyniki w tegorocznych tabelach, których zobaczymy również na Mistrzostwach Europy U20.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Dominika Ullmann zasili skład Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin w sezonie 2023/24

– Lublin jest Europejską Stolicą Młodzieży w 2023 roku. Z tego powodu cieszymy się jeszcze bardziej, że w tym czasie nie zabraknie energii młodych lekkoatletów na lubelskim stadionie podczas 77. PZLA Mistrzostw Polski U20. Życzymy udanych startów i zapraszamy do kibicowania – mówi Paweł Danielczuk, koordynator mistrzostw.

Organizatorem jest Miasto Lublin wraz z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Operatorem wydarzenia został wybrany AZS Lublin. Partnerem 77. PZLA Mistrzostw Polski U20 jest natomiast Województwo Lubelskie.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *