niedziela, 8 września, 2024
Piłka nożnaSport

Gorzka porażka Motoru z Miedzią w Legnicy

W meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin przegrał na wyjeździe z Miedzią Legnica 0:2. Tym samym zespół Mateusza Stolarskiego pożegnał się, przynajmniej na razie, ze strefą barażową.

Już początek spotkania nie ułożył się zbyt dobrze dla podopiecznych Mateusza Stolarskiego. W pierwszej akcji meczu do interwencji zmuszony został Kacper Rosa, a po niespełna 3 minutach gry, po zamieszaniu w polu karnym, piłkę do bramki lubelskiego golkipera skierował Ruben Hoogenhout.

Dojście do siebie zajęło żółto-biało-niebieskim parę chwil, ale z czasem ich gra wyglądała coraz lepiej. W 12. minucie składną akcję zakończył strzałem Samuel Mráz. W tej sytuacji dobrze zachował się jednak Jakub Mądrzyk. Chwilę później szczęścia próbował Bartosz Wolski, ale bramkarz Miedzi ponownie skutecznie interweniował.

Kolejną świetną okazję napastnik lubelskiego zespołu miał w 33. minucie. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym  Słowak niestety pomylił się z kilku metrów. Do przerwy zabrakło już klarownych okazji i pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Druga część spotkania rozpoczęła się od naporu żółto-biało-niebieskich. Najpierw próbował Kacper Wełniak, a potem Samuel Mráz, jednak za każdym razem Mądrzyk popisywał się skutecznymi interwencjami. Podopieczni trenera Stolarskiego dominowali i szukali swoich kolejnych szans. Niestety po jednej z kontr Arkadiusz Najemski faulował Ibana Salvadora i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Nemanja Mijusković.

Choć Motor atakował i szukał kontaktowego gola, to ostatecznie nie udało się go zdobyć. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0, a żółto-biało-niebiescy kończyli je w dziesięciu po czerwonej kartce Filipa Lubereckiego otrzymanej w 88. minucie.

Miedź Legnica – Motor Lublin 2:0

Bramki: 1:0 Ruben Hoogenhout 3’, 2:0 Nemanja Mijusković 66’ k.

Miedź Legnica: Jakub Mądrzyk – Ruben Hoogenhout, Nemanja Mijusković, Andrzej Niewulis, Jurich Carolina – Iwo Kaczmarski (89’ Patryk Pierzak), Tarsicio Aguado – Michał Kostka, Iban Salvador (76’ Mehdi Lehaire), Kamil Antonik (76’ Szymon Zalewski) – Wiktor Bogacz (55’ Krzysztof Drzazga)

Motor Lublin: Kacper Rosa – Paweł Stolarski, Sebastian Rudol (57’ Przemysław Szarek), Arkadiusz Najemski (69’ Mariusz Rybicki), Filip Luberecki – Bartosz Wolski, Marcel Gąsior, Kacper Wełniak (57’ Kamil Wojtkowski) – Michał Król (83’ Jakub Lis), Samuel Mráz (69’ Michał Żebrakowski), Piotr Ceglarz

Żółte kartki: Kaczmarski – Rudol, Gąsior, Najemski

Czerwone kartki: Luberecki