środa, 24 czerwca, 2026
Piłka nożnaSport

Motor ma nowego bramkarza. Do Lublina trafił Mihai Popa

Pierwszym letnim wzmocnieniem Motoru Lublin został rumuński bramkarz Mihai Popa. 25-latek podpisał kontrakt obowiązujący do czerwca 2028 roku.

Motor Lublin rozpoczął budowę kadry na nowy sezon od wzmocnienia pozycji nr 1. Do żółto-biało-niebieskich dołączył Mihai Popa, który przeniósł się do Lublina z rumuńskiego CFR Cluj. Umowa obowiązuje do 30 czerwca 2028 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Poznałem już wszystkich i nie mogę się doczekać, aby być częścią tej rodziny i dzielić szatnię z innymi zawodnikami. Wszystko działo się bardzo szybko. Byłem zadowolony, kiedy otrzymałem ofertę i cały proces przebiegł bardzo sprawnie – powiedział nowy golkiper Motoru po podpisaniu kontraktu.

25-letni Rumun pochodzi z Konstancy. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w FCV Farul, a następnie przez blisko osiem lat szkolił się w akademii legendarnego Gheorghe Hagiego. W seniorskiej piłce reprezentował m.in. Farul Konstanca, Astrę Giurgiu, Rapid Bukareszt i FC Voluntari.

W 2023 roku trafił do włoskiego Torino FC, dla którego był to pierwszy zagraniczny klub w jego karierze. Ostatnio występował w CFR Cluj. W barwach ośmiokrotnego mistrza Rumunii rozegrał 32 mecze i 13 razy zachował czyste konto.

Popa jest pierwszym nowym zawodnikiem Motoru przed sezonem 2026/2027. W ostatnich tygodniach z lubelskim klubem pożegnało się aż dwunastu piłkarzy: Ivan Brkić (Legia Warszawa), Filip Wójcik, Arkadiusz Najemski, Paweł Stolarski, Michał Król (Wisła Płock), Bartosz Wolski (GKS Katowice), Kacper Karasek (Radomiak), Jakub Łabojko (Piast Gliwice), Sergi Samper, Mathieu Scalet, Bradly van Hoeven i Renat Dadashov.

Fot. Motor Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *