poniedziałek, 7 października, 2024
Piłka nożnaSport

Motor pokonuje na wyjeździe lidera tabeli

W meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy Motor Lublin niespodziewanie pokonał na wyjeździe lidera tabeli, Lecha Poznań 2:1. Dubletem strzeleckim popisał się Samuel Mráz.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy dwukrotnie groźnie zbliżyli się do bramki Kacpra Rosy. Raz piłka minęła bramkę, a za drugim razem dobrą obroną popisał się bramkarz Motoru. Jednak w 24. minucie był już bez szans, gdy oko w oko stanął z nim Mikael Ishak, który wykorzystał prostopadłe podanie od Afonso Sousy.

Podrażnieni żółto-biało-niebiescy odpowiedzieli dosłownie minutę później. Dogranie Bartosza Wolskiego przytomnie wykończył Samuel Mráz, doprowadzając do remisu. Po kilku chwilach piłka znów znalazła się w siatce. Do bramki gości ponownie wpakował ją Ishak, jednak po analizie VAR sędzia dopatrzył się spalonego i gol został anulowany.

Do końca pierwszej części gry to Lech przeważał, ale ciężko było mu stworzyć poważne zagrożenie pod bramką Motoru.

Po zmianie stron w 54. minucie Motorowcy przeprowadzili składną akcję, po której w polu karnym znalazł się Kaan Caliskaner. Niemiec uderzył niecelnie, ale piłka poodbijała się od nóg zawodników obu drużyn i trafiła do Mráza, który strzałem z powietrza wyprowadził lubelski zespół na prowadzenie.

Od tego momentu Lech wyraźnie przejął inicjatywę, ale podopieczni trenera Stolarskiego skutecznie się bronili, aż do samego końca. Tym samym trzy cenne punkty powędrowały do Lublina.

Reprezentacyjną przerwę Motor spędzi na 10. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Kolejne spotkanie żółto-biało-niebiescy rozegrają dopiero 19 października (sobota). Ich rywalem będzie Widzew Łódź.

Lech Poznań – Motor Lublin 1:2

Bramki: 1:0 Mikael Ishak (’24), 1:1 Samuel Mráz (’25), 1:2 Samuel Mráz (’54)

Lech Poznań: Bartosz Mrozek – Joel Pereira (80’ Kornel Lisman), Alex Douglas, Maksymilian Pingot, Michał Gurgul – Radosław Murawski, Antoni Kozubal (72’ Filip Szymczak) – Dino Hotić (66’ Ali Gholizadeh), Afonso Sousa (80’ Filip Jagiełło), Patrik Walemark (66’ Bryan Fiabema) – Mikael Ishak

Motor Lublin: Kacper Rosa – Paweł Stolarski (58’ Filip Wójcik), Sebastian Rudol, Arkadiusz Najemski (58’ Marek Bartoš), Krystian Palacz – Bartosz Wolski (34’ Christopher Simon), Sergi Samper, Kaan Caliskaner (70’ Mathieu Scalet) – Michał Król, Samuel Mráz, Piotr Ceglarz (70’ Mbaye Jacques Ndiaye)

Żółte kartki: Stolarski, M. Król, Rudol, Palacz

źródło: Motor Lublin