poniedziałek, 7 października, 2024
Piłka nożnaSport

Motor wraca z Mielca bez punktów

To nie był szczęśliwy dzień dla Motoru. W meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy podopieczni Mateusza Stolarskiego przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 0:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dwukrotnie przedarli się środkiem w pole karne Motoru. Na posterunku za każdym razem był jednak Ivan Brkic.

Z kolei dla żółto-biało-niebieskich pierwsza znakomita okazja pojawiła się w 27. minucie. Jednak piłka po uderzeniu Jacquesa Ndiaye trafiła w poprzeczkę. Parę minut później Senegalczyk znów znalazł się w dobrej sytuacji, ale tym razem uderzył w bramkarza. Pod koniec pierwszej połowy szansy na zdobycie gola szukali jeszcze Sergyi Krykun – dla drużyny gospodarzy i Filip Luberecki – dla Motoru, ale żadnemu z nich nie udało się wpisać się na listę strzelców.

Po zmianie stron szczęście uśmiechnęło się do Stali. Już 5. minut od wznowienia gry, po uderzeniu głową Krykuna piłka znalazł drogę do siatki żółto-biało-niebieskich. Na tablicy wyników zrobiło się 1:0.

Trafienie uskrzydliło gospodarzy, którzy częściej dochodzili pod bramkę podopiecznych trenera Mateusza Stolarskiego. W 65. minucie po kolejnym dograniu Dadoka w słupek trafił Ilja Szkurin.

W końcówce spotkania najwięcej zamieszania ze strony żółto-biało-niebieskich robił Jacques Ndiaye, który kilkukrotnie zagroził bramce rywali, jednak bez efektu. Ostatecznie Stal dowiozła wynik do końca, zgarniając komplet punktów.

Stal Mielec – Motor Lublin 1:0

Bramki: 1:0 Sergiy Krykun (’50)

Stal Mielec: Jakub Mądrzyk – Piotr Wlazło, Mateusz Matras, Marvin Senger – Robert Dadok (86’ Alvis Jaunzems), Matthew Guillaumier, Koki Hinokio (75’ Karol Knap), Krystian Getinger – Maciej Domański (86’ Ravve Assayag), Sergyi Krykun (75’ Fryderyk Gerbowski) – Ilja Szkurin (86’ Łukasz Wolsztyński)

Motor Lublin: Ivan Brkic – Filip Wójcik (80’ Paweł Stolarski), Sebastian Rudol, Marek Bartoš (62’ Arkadiusz Najemski), Filip Luberecki (75’ Krystian Palacz) – Bartosz Wolski, Sergi Samper (62’ Marcel Gąsior), Christopher Simon (62’ Kaan Caliskaner) – Mbaye Jacques Ndiaye, Samuel Mráz, Michał Król

Żółte kartki: Assayag – Ndiaye

źródło: Motor