SiatkówkaSport

LUK Lublin zakontraktował nowego przyjmującego

LUK Lublin kontynuuje wzmocnienia przed rozpoczęciem nowej rundy. Ostatnim nabytkiem żółto-czarnych jest Alexandre Ferreira. Reprezentant Portugalii będzie występował na pozycji przyjmującego.

Ferreira zakończył poprzedni sezon zdobywając brązowy medal Ligi Tureckiej, grając w barwach Fenerbahce. To już drugi raz, kiedy Portugalczyk stanął na podium rozgrywek nad Bosforem. W 2015 roku reprezentował Ziraat Bankası Ankara. Swoje umiejętności zaprezentował także w drużynie Diatec Trentino, zdobywając Superpuchar Włoch oraz medal Klubowych Mistrzostw Świata. Przez trzy sezony występował również w Korei Południowej, gdzie w 2021 roku sięgnął po wicemistrzostwo ligi. W Polsce Ferreira szczególnie zapadł w pamięć swoimi występami w Aluronie Virtu Warta Zawiercie w latach 2018 – 2020.

– Jego ostatnie występy w Polsce to wystarczający powód, by uznawać Alexa za siatkarza kompletnego. Ostatnie lata występów w Turcji i Azji tylko wzbogaciły jego arsenał. W Zawierciu okazał się nieoceniony w budowaniu drużyny w drodze na szczyt. Na takie doświadczenia Alexa także liczymy – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Lublin.

Doświadczony Ferreira ma imponujące parametry fizyczne. Mierzy 200 cm wzrostu. Aktualna waga to 88 kg, a jego zasięg z wyskoku do ataku wynosi 352 cm.

Ferreira to czwarty zawodnik, którego transfer został potwierdzony przez LUK Lublin przed rozpoczęciem letniej przerwy. Wcześniej ogłoszono pozyskanie dwóch libero Thalesa Hossa i Maksyma Kędzierskiego oraz rozgrywającego Jakuba Nowosielskiego.

Jeden komentarz do “LUK Lublin zakontraktował nowego przyjmującego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *