niedziela, 28 czerwca, 2026
LublinNa sygnaleWiadomości

Wpadł z plantacją i zapasem marihuany. 36-latek z powiatu lubelskiego trafił do aresztu

Policjanci z komisariatu w Niemcach zlikwidowali nielegalną uprawę konopi i zabezpieczyli ponad 400 gramów marihuany. 36-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego przyznał się do winy i decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Operacyjni z komisariatu w Niemcach od pewnego czasu przyglądali się mężczyźnie, który – jak wynikało z ich ustaleń – mógł zajmować się nielegalną uprawą konopi. Policyjne podejrzenia szybko się potwierdziły.

Podczas przeszukania posesji 36-latka funkcjonariusze znaleźli ponad 400 gramów suszu marihuany, gotowego do dalszego użytku lub sprzedaży. Na tym jednak nie koniec – w jednym z pomieszczeń odkryli również uprawę konopi innych niż włókniste, która mogła dostarczyć kolejnych porcji narkotyków.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia uprawy konopi oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. 36-latek przyznał się do winy. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *