To już 20 lat młodzieżowego głosu w Lublinie
Przez dwie dekady reprezentowali głos młodych mieszkańców, organizowali wydarzenia i angażowali się w sprawy miasta. Młodzieżowa Rada Miasta Lublin świętuje jubileusz 20-lecia działalności.
We wtorek (23 czerwca) w lubelskim Ratuszu odbyły się uroczystości związane z 20-leciem działalności Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Jubileuszowi towarzyszyła VII sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XX kadencji.
W programie obchodów znalazło się m.in. odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamiętniającej dwie dekady działalności MRM oraz projekcja filmu przedstawiającego historię i najważniejsze osiągnięcia młodych radnych.
Młodzieżowa Rada Miasta Lublin od lat pełni rolę reprezentacji młodych mieszkańców miasta. To miejsce, w którym kolejne pokolenia zdobywają pierwsze doświadczenia związane z działalnością społeczną, obywatelską i samorządową. Od pierwszej sesji, która odbyła się 17 października 2006 roku, radni angażowali się w liczne inicjatywy skierowane do młodzieży.
W ciągu 20 lat działalności MRM wspierała i współtworzyła projekty edukacyjne, kulturalne, sportowe oraz charytatywne. Młodzi samorządowcy uczestniczyli także w ważnych dla miasta przedsięwzięciach, w tym w staraniach Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Wśród inicjatyw wspieranych przez Radę znalazły się m.in. Miejskie Dni Sportu, charytatywny turniej FUTSAL, Festiwal Muzyki Alternatywnej Altershow, koncert YOUth Sound czy projekt Youth Gallery.
Jubileusz był okazją do podsumowania dwóch dekad aktywności młodych lublinian, którzy swoimi pomysłami i zaangażowaniem współtworzyli życie miasta. Symbolicznym śladem tej historii jest nowa tablica pamiątkowa, która została umieszczona przy wejściu do sali obrad Rady Miasta Lublin.
Co ciekawe, Młodzieżowa Rada Miasta Lublin była jedną z pierwszych tego typu rad działających w Polsce.



Fot. FB

