Na sygnaleWiadomościZ kraju i ze świata

Kierowcy noga z gazu! Od rana trwa policyjna akcja „Prędkość”

Uwaga kierowcy. Dziś od rana w całej Polsce prowadzona jest policyjna akcja „Prędkość”. To element trwającego właśnie Europejskiego Tygodnia Mobilności. Czego możemy się spodziewać na drogach?

W środę, na drogach w całym kraju policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”, których celem, jak informuj Policja, jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Dzisiejsza operacja „Prędkość” wpisuje się w szerszą akcję „Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”, zorganizowaną w ramach trwającego właśnie Europejskiego Tygodnia Mobilności pod hasłem „Żyj i ratuj życie”. Koordynuje ją Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zgórznica: Wysoka cena nadmiernej prędkości dla drogowego recydywisty

Podczas trwającej operacji, oprócz tradycyjnych punktów kontroli prędkości, możemy spodziewać się także wykorzystania przez Policję bardziej zaawansowanych narzędzi. Na przykład, patrole będą korzystać z wideorejestratorów zainstalowanych w radiowozach, by monitorować ruch w miejscach szczególnie niebezpiecznych, w tym w rejonach przejść dla pieszych.

Na drogach pojawią się również specjalne zespoły o nazwie „SPEED”. Ich główna misja to walka z ekstremalnymi nadużyciami prędkości, w szczególności w obszarach zabudowanych. Jeśli kierowca zostanie złapany na przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h, może być pewien utraty prawa jazdy na trzy miesiące.

Ogólnie rzecz biorąc, akcja ma na celu podkreślenie znaczenia przestrzegania przez kierujących obowiązujących przepisów, a przede wszystkim limitów prędkości.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zderzenie dwóch pojazdów osobowych z ciężarówką na DK-12. Jedna osoba ranna (zdjęcia)

Policja przypomina, że bezpieczeństwo na drogach to nie tylko sprawa Policji, ale i każdego kierowcy, a bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Akcja Prędkość
fot. Policja | Trwa policyjna akcja „Prędkość”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *