KulturaWydarzenia

Jedzie zapust na wozie. Warsztaty Kultury zapraszają na spotkanie pełne tradycji i zabawy

W najbliższy wtorek, 13 lutego, Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie uczestników w świat tradycji. „Jedzie zapust na wozie” to spotkanie, gdzie edukacja spotka się z zabawą, a to wszystko przy dźwiękach tradycyjnej muzyki.

Czym są „zapusty” i „ostatki”? Na to pytanie będzie można znaleźć odpowiedź już w najbliższy wtorek, 13 lutego, o godzinie 18:00 w Warsztatach Kultury w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Wszystko zostaje w rodzinie”. Wystawa fotografii Natalii Wysockiej-Bodziak

Organizatorzy opowiedzą m.in. o tym jakie psoty urządzano sobie kiedyś pod koniec karnawału. Zainteresowani dowiedzą się także, za jakie postacie się przebierano i po co to wszystko robiono.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do dzieci w wieku 6–10 lat wraz z pełnoletnimi opiekunami, ale wszyscy chętni do odkrywania karnawałowych tradycji również będą mile widziani.

Spotkanie poprowadzą muzycy: Mateusz Niwiński (skrzypce), Agnieszka Niwińska (bębny), Iga Wasilewska (skrzypce), Maria Niwińska (skrzypce) i Witold Niwiński (bębny).

W programie przewidziano nie tylko opowieści o dawnych zwyczajach, ale także prawdziwą ucztę dla uszu – tradycyjna kapela zabierze wszystkich uczestników wydarzenia w muzyczną podróż w czasie.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: W kinie w Lublinie. Filmowe propozycje na luty w cyklu Miasto movie

Będzie to także okazja do samodzielnego spróbowania swoich sił w tańcu przy dźwiękach muzyki 'na żywo’.

Wydarzenie jest płatne, koszt to 15 zł przy udziale jednego dziecka i 20 zł przy dwójce dzieci. Obowiązują wcześniejsze zapisy przez formularz online.

fot. materiały organizatora | Jedzie zapust na wozie. Elementarz tradycji

2 komentarze do “Jedzie zapust na wozie. Warsztaty Kultury zapraszają na spotkanie pełne tradycji i zabawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *