KulturaWystawy

Robert Ołdakowski i jego „Nieoczywisty świat” w Galerii Ratusz

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę fotograficzną „Nieoczywisty świat”, której autorem jest Robert Ołdakowski. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia.

Na wystawie możemy zobaczyć w sumie 40 zdjęć artysty wykonanych w technice podczerwieni. Jest to efekt wieloletnich obserwacji i fotografowania architektury Lublina i innych miast oraz plenerów Polski.

– W świecie kolorowej, doskonałej technicznie fotografii cyfrowej, zdjęcia z wykorzystaniem tak zwanej bliskiej podczerwieni stanowią bajkową, surrealistyczną odskocznię dla oka i umysłu człowieka – podkreśla autor wystawy.

Robert Ołdakowski z wykształcenia jest ekonomistą i elektronikiem, a fotografia jest jego ogromną pasją. Przygodę z obiektywem rozpoczął pod koniec lat 70. XX wieku. Jego działalność artystyczna skupia się głównie na fotografii krajobrazowej.

Artysta nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu poprzez fotomontaż, fotografię 3D, fotografię plenoptyczną, wieloobiektywową czy surrealistyczną. Robert Ołdakowski jest laureatem wielu konkursów fotograficznych oraz organizatorem licznych wystaw.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin świętuje 706 urodziny widowiskami multimedialnymi na Placu Litewskim

Wystawę „Nieoczywisty świat” można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.

Robert Ołdakowski i jego "Nieoczywisty świat" w Galerii Ratusz
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeden komentarz do “Robert Ołdakowski i jego „Nieoczywisty świat” w Galerii Ratusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *