sobota, 14 września, 2024
EdukacjaLublinWiadomości

4,5 tys. chętnych i niespełna 2 tys. miejsc. Politechnika Lubelska podsumowuje pierwszy etap rekrutacji na studia

Informatyka, budownictwo oraz finanse i rachunkowość – to hity tegorocznej rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia na Politechnice Lubelskiej. Z kolei najwięcej chętnych na jedno miejsce było na kierunek Marketing i komunikacja rynkowa. Do przyjęcia uczelnia zakwalifikowała łącznie 3139 osób.

W nowym roku akademickim Politechnika Lubelska na 26 kierunkach przygotowała 1980 miejsc. O przyjęcia na nie ubiegało się blisko 4,5 tys. maturzystów. Średnio na jedno miejsce aplikowały 2,3 osoby.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Indeksy mają już w kieszeni

– Co roku notujemy kilkuprocentowy wzrost zainteresowania naszymi kierunkami. W sytuacji niżu demograficznego jest to dobra wiadomość – mówi prorektor ds. studenckich prof. Paweł Droździel.

Absolutnym hitem okazała się Informatyka, na którą aplikowało aż 588 osób. Kolejne miejsca pod względem liczby rejestracji zajęły: Budownictwo – 385, Finanse i rachunkowość – 309, Inżynieria i analiza danych – 299, Marketing i komunikacja rynkowa – 256, Mechatronika – 252 i Zarządzanie – 211.

Natomiast najwięcej kandydatów ubiegało się o jedno miejsce na kierunkach związanych z nowoczesnymi technologiami i biznesem. Na podium znalazł się Marketing i komunikacja rynkowa – 4,3 os. na miejsce, Finanse i rachunkowość – 3,4 oraz Architektura – 3,4. Dalej uplasowały się Informatyka – 3,3, Inżynieria i analiza danych – 3,3, Budownictwo – 3,2 i Sztuczna inteligencja w biznesie – 3.

Wyniki rekrutacji zostały opublikowane w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów. Zakwalifikowani mają teraz czas do piątku, 19 lipca, na dostarczenie kompletu dokumentów do wydziałowych komisji rekrutacyjnych.

Jeśli ktoś nie zdążył się zarejestrować na wymarzony kierunek lub nie dostał się w pierwszym terminie, nadal ma szansę na studia na Politechnice Lubelskiej. Uczelnia przedłuża termin rejestracji na 16 kierunków do 21 lipca.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Świat animacji z Politechniki Lubelskiej

Wolnych miejsc nie ma już na 10 kierunkach (Architektura, Budownictwo, Informatyka, Inżynieria multimediów, Inżynieria i analiza danych, Finanse i rachunkowość, Marketing i komunikacja rynkowa, Inżynieria logistyki, Sztuczna inteligencja w biznesie, Zarządzanie).

Obecnie na sześciu wydziałach Politechniki Lubelskiej studiuje ponad 7 tys. osób.

fot. PL

4 komentarze do “4,5 tys. chętnych i niespełna 2 tys. miejsc. Politechnika Lubelska podsumowuje pierwszy etap rekrutacji na studia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *