LublinWiadomości

7. Półmaraton Lubelski. Spodziewane utrudnienia w ruchu i objazdy komunikacji miejskiej

Niedzielny 7. Półmaraton Lubelski spowoduje utrudnienia w ruchu i wpłynie na funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Lublinie. Oto, co mieszkańcy muszą wiedzieć.

W nadchodzącą niedzielę, 22 października, Lublin stanie się areną dla pasjonatów biegania. W godzinach od 9:00 do 12:00 odbędzie się bowiem 7. edycja imprezy pn. Półmaraton Lubelski. Sportowe wydarzenie przyciągnie około 700 uczestników, ale to nie tylko biegacze będą musieli wykazać się kondycją. Mieszkańcy Lublina mogą spodziewać się utrudnień w ruchu i zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Bieg rozpocznie się i zakończy na Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego. Trasa będzie wiodła przez liczne ulice miasta: Al. Zygmuntowskie, al. Piłsudskiego, Lubelskiego Lipca ’80, Stadionową, Muzyczną, Nadbystrzycką, Jana Pawła II, Roztocze, Orkana, Armii Krajowej, Bohaterów Monte Cassino, Wileńską, Głęboką, Ochotniczą, Szczerbowskiego, i z powrotem na al. Piłsudskiego.

Nie tylko zawodnicy będą musieli wykazać się zręcznością i sprytem. Mieszkańcy powinni być przygotowani na wyjątkowe wyzwania komunikacyjne. Utrudnienia dotkną przede wszystkim kursowanie komunikacji miejskiej. Liczne linie autobusowe, w tym nr 1, 8, 12, 13, 14, 15, 20, 26, 31, 32, 34, 37, 38, 39, 40, 42, 44, 45, 54, 57, 85, 150, 151, 153, 154, 155, 157, 158, 159, 160 i 161, zostaną objęte zmianami. Ponadto, część z nich zostanie skierowana na objazdy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ostatni akord przebudowy. Zmiany na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Doświadczalną

Jeżeli planujesz w niedzielę podróż przez miasto, warto uwzględnić te informacje w swoich planach. Chociaż Półmaraton Lubelski to ważne wydarzenia sportowe, dla wielu mieszkańców będzie to także czas utrudnień i zmian w codziennym funkcjonowaniu.

Zmieniony rozkład jazdy komunikacji miejskiej obowiązujący podczas Półmaratonu Lubelskiego:

zmieniony rozkład jazdy ZTM podczas imprezy 7. Półmaraton Lubelski

fot. Miasto Lublin – zdjęcie ilustracyjne

 

 

Jeden komentarz do “7. Półmaraton Lubelski. Spodziewane utrudnienia w ruchu i objazdy komunikacji miejskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *