LublinWiadomości

Ostatni akord przebudowy. Zmiany na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Doświadczalną

Na progu końcowej fazy przebudowy skrzyżowania alei Witosa z ulicą Doświadczalną w Lublinie, mieszkańcy mogą spodziewać się zmian w organizacji ruch, które zostaną wprowadzone we wtorek, 10 października. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec października.

W miarę zbliżania się końca długo oczekiwanej modernizacji skrzyżowania alei Witosa z ul. Doświadczalną, we wtorek, 10 października, zostaną tam wprowadzone istotne korekty w ruchu. W ramach czwartej i ostatniej fazy projektu, obie strony alei Witosa będą otwarte, z jednym dostępnym pasem dla kierujących w każdą stronę. Dodatkowo, odcinek ul. Doświadczalnej w stronę osiedla Felin pozostaje zamknięty, a trasa objazdu w dalszym ciągu będzie prowadzić przez ulice Dekutowskiego i Franczaka „Lalka”.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Miasto ogłasza przetarg na budowę przedłużenia ul. Węglarza. Kiedy pojedziemy nową trasą?

Od wtorku piesi będą mogli skorzystać z nowych chodników, a zatoki autobusowe, wybudowane w ramach projektu, zostaną oddane do użytku dla komunikacji miejskiej. Utrudnienia w ruchu potrwają do czasu finalizacji przez drogowców robót wykończeniowych i uruchomienia nowej sygnalizacji świetlnej na odnowionym skrzyżowaniu.

Przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną
fot. Miasto Lublin | Przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną

Głównym celem renowacji jest optymalizacja przepływu ruchu poprzez dodanie nowych pasów do skrętu, zarówno w lewo jak i w prawo, z alei Witosa w ul. Doświadczalną oraz dodatkowego pasa do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa. Zmiany zakładają też dostosowanie długości pasów do obecnego natężenia ruchu, aby zminimalizować ryzyko powstawania korków.

Projekt obejmuje ponadto budowę brakującego fragmentu ścieżki rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów, co z pewnością wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa cyklistów.

Modernizacji ulegnie również system sygnalizacji świetlnej, oświetlenie uliczne, chodniki oraz zatoki autobusowe. Wszystko dopełni nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej tzn. wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wyleją asfalt w dzielnicy Rury. Ogłoszono przetarg na rozbudowę ul. Wallenroda

Inwestycję realizuje firma Strabag, a jej wartość szacowana jest na niemal 11,6 miliona złotych. To integralna część większego projektu unijnego „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie”.

Jak zapewnia wykonawca, przewidziany na koniec października termin ukończenia inwestycji, zostanie zachowany.

Przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną
fot. Miasto Lublin | Przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną

2 komentarze do “Ostatni akord przebudowy. Zmiany na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Doświadczalną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *