LublinWiadomości

Anna Augustyniak nową wiceprezydent Lublina

Anna Augustyniak, kandydatka Trzeciej Drogi w wyborach do Rady Miasta została nową wiceprezydent Lublina. Na tym stanowisku zastąpiła dotychczasową zastępczynię prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych, Monikę Lipińską, która od jutra zasiądzie w fotelu wiceprezesa miejskiej spółki MOSiR.

Anna Augustyniak dotychczas pełniła funkcję Eksperta Prezydenta w Departamencie Prezydenta. Wcześniej przez wiele lat działała w samorządzie, w tym m.in. na stanowisku Sekretarza Województwa Lubelskiego (w latach 2014-2018) i Dyrektorki Kancelarii Marszałka (w latach 2010-2014).

>>> CZYTAJ TAKŻE: Trzecia Droga przedstawiła swoich kandydatów do Rady Miasta Lublin. Burza w lubelskiej PO

Augustyniak pracowała także w Lubelskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UMCS oraz studiów podyplomowych w zakresie zdrowia publicznego, służby publicznej oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Współpracuje z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami na terenie miasta i województwa.

Anna Augustyniak aktualnie jest kandydatką Trzeciej Drogi w nadchodzących wyborach do Rady Miasta Lublin. Nowa wiceprezydent Lublina ostatecznie znalazła się na drugim miejscu na liście w okręgu nr 1 (Bronowice, Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Za Cukrownią). Przypomnimy, kandydaci Trzeciej Drogi startują ze wspólnej listy komitetu wyborczego aktualnego prezydenta Lublina – Krzysztofa Żuka.

Dotychczasowa wiceprezydent Miasta Lublin ds. Społecznych, Monika Lipińska od 2 marca dołączy do Zarządu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jako wiceprezeska spółki będzie odpowiedzialna m.in. za obszar społecznego zaangażowania MOSiR, w tym za inicjowanie i wdrażanie nowych rozwiązań aktywizacyjnych, integracyjnych, czy edukacyjnych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dworzec Lublin z dodatkowym dofinansowaniem

Monika Lipińska od początku swojej kariery zawodowej była związana z polityką społeczną, a przez ostatnie 13 lat pełniła funkcję zastępczyni Prezydenta ds. Społecznych.

fot. facebook

Jeden komentarz do “Anna Augustyniak nową wiceprezydent Lublina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *