LublinWiadomościZdrowie

„Breast Fest”, czyli festiwal na rzecz walki z rakiem piersi już w tę niedzielę! (program)

Rak piersi to jeden najczęściej wykrywanych nowotwór złośliwych wśród kobiet. Jak walczyć z tym cichym zabójcą? Festiwal „Breast Fest” w Lublinie oferuje konkretne odpowiedzi i praktyczne narzędzia. W trakcie wydarzenia, odbywającego się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, mieszkańcy Lublina będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o profilaktyce i walce z nowotworem.

Październik jest miesiącem, który na całym świecie dedykowany jest podnoszeniu świadomości na temat raka piersi. W Polsce, gdzie co roku diagnoza ta dotyka 19 tys. kobiet, zrozumienie skali problemu nabiera szczególnej wagi. Dlatego też, z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, Lublin staje się areną jednodniowego festiwalu „Breast Fest”.

Zorganizowany przez elitarne grono specjalistów, w tym onkologów, radioterapeutów, chirurgów, ginekologów, a nawet psychiatrów, festiwal ma za zadanie zainicjować gruntowną edukację na temat profilaktyki przeciwnowotworowej. Atrakcje? Darmowe badania diagnostyczne, takie jak USG piersi czy mammografia, oraz praktyczne warsztaty z zakresu dietetyki i fizjoterapii.

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów wydarzenia będzie pokaz mody, w którym udział wezmą lubelskie pacjentki. Dzięki współpracy z profesjonalistami, kobiety te będą miały szansę na nowo odkryć swoją kobiecość i odnaleźć wewnętrzną siłę, by sprostać wyzwaniom, jakie niesie diagnoza.

Inicjatywy takie jak „Breast Fest” dają nadzieję na to, że świadomość i czujność onkologiczna wśród kobiet będą rosły, co może uratować wiele istnień. Ostatecznym celem jest również ułatwienie procesu diagnostyczno-leczniczego oraz zaoferowanie wsparcia specjalistycznego, zarówno na etapie diagnostyki, jak i terapii.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Plac Litewski rozświetli się na różowo

Dlatego też organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem do Centrum Spotkania Kultur w niedzielę, 15 października, od godziny 12:00.

Dzięki wsparciu patrona merytorycznego, Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, i komitetu organizacyjnego festiwal obiecuje być wydarzeniem pełnym wiedzy eksperckiej i inspiracji.

Zapisy na bezpłatne konsultacje i warsztaty możliwe są za pośrednictwem formularzy dostępnych na stronie wydarzenia.

PROGRAM:
Breast Fest
fot. materiały organizatora | Breast Fest PROGRAM
Breast Fest
fot. materiały organizatora | Breast Fest PROGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *