LublinNa sygnaleWiadomości

Chciał szybko zarobić, stracił ponad pół miliona złotych

72-letni mieszkaniec Lublina, za namową rzekomego doradcy, przelał na zagraniczne rachunki wszystkie oszczędności. Ta operacja miała mu zapewnić szybki i łatwy zysk. Ostatecznie stracił ponad pół miliona złotych.

72-letni lublinianin, który chciał zarobić na handlu kryptowalutami padł ofiarą oszustów internetowych. Mężczyzna zgodził się na ofertę poznanego w sieci doradcy. Konsultant zaproponował, że firma może zająć się prowadzeniem inwestycji i szybkim zarabianiem pieniędzy. Zadaniem 72-latka było tylko przekazanie oszczędności na wskazane rachunki bankowe za granicą.

– W wyniku tych działań pokrzywdzony stracił łącznie ponad 500 tysięcy złotych – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wyłudzał od emerytów pieniądze metodą „na policjanta”. Został zatrzymany

Wczoraj mężczyzna zgłosił się na komendę i poinformował policjantów, że został oszukany.

Chcąc inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk, ani w żadnym wypadku instalować na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnej obsługi urządzenia.

– Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję – uczula nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Jeden komentarz do “Chciał szybko zarobić, stracił ponad pół miliona złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *