LublinNa sygnaleWiadomości

Gigantyczne oszustwo w Lublinie. 40-latka straciła ponad milion złotych

40-letnia lublinianka padła ofiarą oszustwa internetowego. Za namową mężczyzny, którego poznała na portalu randkowym, zgodziła się zainwestować w złoto. W ten sposób przestępcy wyłudzili od niej ponad milion złotych.

Oszuści internetowi znów dali o sobie znać. Tym razem ich ofiarą padła 40-letnia mieszkanka Lublina.

Wszystko zaczęło się na portalu randkowym, gdzie 40-latka poznała mężczyznę. Po pewnym czasie nowy znajomy zaproponował kobiecie inwestycję w złoto. Gdy początkowo przekazywała małe kwoty, wydawało jej się, że osiąga zyski. Kiedy sprawcy uśpili czujność 40-latki, postanowili zachęcić ją do inwestycji na znacznie większa skalę…

>>> CZYTAJ TAKŻE: Chciał szybko zarobić, stracił ponad pół miliona złotych

– Kobieta zgodnie z instrukcjami przekazała ponad milion złotych. Jak się okazało, pieniądze trafiły na zagraniczne rachunki bankowe. Dopiero po fakcie zorientowała się, że to oszustwo. Wczoraj zgłosiła się na Policję – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Chcąc inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk, ani w żadnym wypadku instalować na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnej obsługi komputera. Nie należy też ulegać presji i działać pod wpływem chwili.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

2 komentarze do “Gigantyczne oszustwo w Lublinie. 40-latka straciła ponad milion złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *