LublinNa sygnaleWiadomości

16-latek odpowie za oszustwa metodą „na policjanta”. Odebrał od emerytów łącznie 400 tys. zł!

Lubelscy policjanci zatrzymali 16-latka podejrzanego o udział w trzech oszustwach tzw. metodą „na policjanta”. Do przestępstw doszło w czerwcu na terenie Bychawy oraz Poznania. Emeryci przekazali mu łącznie 400 tys. złotych. Mieszkaniec województwa mazowieckiego przyznał się do udziału w oszustwach. Jego sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Do oszustw tzw. metodą „na policjanta” doszło w czerwcu br. Na celowniku sprawców znaleźli się mieszkańcy Bychawy. Podczas rozmów telefoniczny przestępcy przekonywali, że ich bliscy spowodowali wypadki i potrzebne są pieniądze na odszkodowania lub kaucję. W dwóch przypadkach seniorzy dali się nabrać. 77-latka straciła 85 tys. złotych, a 89-latka 65 tys. złotych. Pieniądze odebrał ten sam młody mężczyzna, który rzekomo miał je przekazać policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wyłudzał od emerytów pieniądze metodą „na policjanta”. Został zatrzymany

– Nad sprawą od samego początku pracowali policjanci z „mienia” Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Wczoraj funkcjonariusze ustalili, że sprawca ponownie zmierza do Lublina. 16-latek został zatrzymany na dworcu PKP. Miał przy sobie telefony wykorzystywane do przestępstw oraz gaz pieprzowy – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Policji w Lublinie.

Nastolatek tuż przed zatrzymaniem rozmawiał przez telefon i typował kolejne ofiary. Na szczęście policjanci w porę przerwali jego przestępczy proceder.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gigantyczne oszustwo w Lublinie. 40-latka straciła ponad milion złotych

16-latek trafił na komendę. Policjanci udowodnili mu udział w jeszcze jednym oszustwie, do którego doszło w Poznaniu. Tam od 86-latki odebrał 250 000 złotych. Mieszkaniec województwa mazowieckiego w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

fot. Policja

Jeden komentarz do “16-latek odpowie za oszustwa metodą „na policjanta”. Odebrał od emerytów łącznie 400 tys. zł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *