LublinNa sygnaleWiadomości

Czterech dilerów narkotykowych w rękach policji. Najmłodszy to 16-latek

Blisko kilogram narkotyków, w większości przygotowanych już do sprzedaży, przejęli lubelscy policjanci. W sprawie zatrzymano cztery osoby w wieku od 16 do 33 lat.

Z informacji posiadanych przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie wynikało, że na terenie miasta działa grupa wprowadzająca do obrotu znaczne ilości narkotyków.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Breaking Bad” na Podlasiu. Lubelscy kryminalni zabezpieczyli ponad 200 kg narkotyków!

– Policjanci z wydziału narkotykowego zaplanowali realizację w ostatni weekend. Przeszukania odbyły się w czterech miejscach. Do jednego z mieszkań konieczne było wejście siłowe – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Policjanci zatrzymali w sumie czterech mężczyzn w wieku od 16 do 33 lat, którzy odpowiedzą za handel i posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Czterech dilerów narkotykowych w rękach policji. Najmłodszy to 16-latek
fot. Policja

W trakcie przeszukań mundurowi zabezpieczyli marihuanę, klefedron, kokainę oraz kilkadziesiąt tabletek zawierających substancje odurzające. Narkotyki w większości były poporcjowane i przygotowane do sprzedaży „detalicznej”.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ciastka i żelki z zawartością narkotyków. Wśród słodyczy mefedron, amfetamina i kokaina

Trzej podejrzani w wieku od 21 do 33 zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani. Z kolei 16-latek, z uwagi na jego wiek, został umieszczony w zamkniętym ośrodku dla nieletnich.

Zgodnie z kodeksem karnym, za przygotowywanie do udziału w obrocie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi do 12 lat więzienia.

2 komentarze do “Czterech dilerów narkotykowych w rękach policji. Najmłodszy to 16-latek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *