LublinWiadomości

Lubelska kultura czeka na nową strategię. Miasto zaprasza mieszkańców do udziału w ankiecie

Miasto Lublin zaprasza mieszkańców do udziału w ankiecie dotyczącej rozwoju kultury w naszym mieście. W związku z wcześniej przyjętą Strategią Rozwoju Lublin 2030 również lubelska kultura czeka na nową koncepcję. W kwietniu i maju odbyły się już spotkania z przedstawicielami środowiska kulturalnego oraz mieszkańcami, mające na celu ustalenie kierunków rozwoju kultury w Lublinie na najbliższe lata.

Teraz każda osoba zainteresowana tym obszarem ma możliwość wyrażenia swojej opinii poprzez wypełnienie ankiety, dostępnej do 30 czerwca. Ankieta została opracowana w oparciu o uwagi i głosy, które pojawiły się podczas spotkań z mieszkańcami. Można ją wypełnić online na stronie internetowej, ale również osobiście w jednej z 40 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, znajdujących się w różnych częściach miasta. W bibliotekach można skorzystać z komputera i dostępu do Internetu.

Dotychczas w ramach prac nad Strategią Kultury Lublin 2030 odbyły się warsztaty i spotkania otwarte, które miały na celu zaangażowanie wszystkich grup odbiorców.

– Za nami cykl spotkań otwartych dotyczących tworzenia Strategii Kultury Lublin 2030, będącej głównym dokumentem wytyczającym politykę miasta w tym zakresie. W kolejnym etapie, wszystkie osoby zainteresowane rozwojem lubelskiej kultury, zapraszamy do wypełnienia ankiety. Zebrane opinie będą dla nas bardzo istotnym wsparciem w planowaniu działań na najbliższe lata – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Kontynuując działania związane z wcześniej przyjętą Strategią Rozwoju Lublin 2030, Miasto Lublin we współpracy ze społecznością kulturalną i mieszkańcami rozpoczęło prace nad sektorową strategią kulturalną dla obszaru: „lubelska kultura”. Będzie to rozwinięcie i sprecyzowanie głównych założeń strategii. Podczas tworzenia Strategii Kultury Lublin 2030 uwzględniono m.in. ocenę i raport z prac tematycznych grup roboczych powołanych w ramach prac nad Strategią Lublin 2030, a także wnioski z analizy jakościowej zebranych materiałów podczas spotkań w Punktach Mobilnych. Spotkania i warsztaty zrealizowane w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” również przyczyniły się do opracowania strategii.

Prace nad Strategią Kultury 2030 są prowadzone we współpracy z Lubelską Grupą Badawczą oraz Pracownią Badań i Diagnoz Społecznych, co ma zapewnić szersze spojrzenie na rozwój lubelskiej kultury i skuteczniejszą realizację strategicznych celów miasta w obszarze „lubelska kultura”.

Ankieta jest dostępna pod tym linkiem.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *