LublinNa sygnaleWiadomości

Lubelska policja zatrzymała sprawców rozboju. Jeden z napastników odpowie też za próbę gwałtu

Łącznie pięć osób w wieku od 22 do 67 lat zatrzymali lubelscy policjanci do sprawy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i wywierania wpływu na świadka. Pokrzywdzeni byli bici, użyto wobec nich też gazu. Dodatkowo najstarszy z napastników usłyszał zarzuty usiłowania zgwałcenia i kierowania gróźb karalnych.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca w Lublinie. 44-letni mieszkaniec miasta wraz ze swoją znajomą przebywali na terenie rodzinnych ogródków działkowych. W pewnym momencie do altanki weszło trzech agresywnych mężczyzn, którzy zaczęli bić przebywające wewnątrz osoby. Pokrzywdzony mężczyzna był uderzany łomem. Miało też dojść do usiłowania zgwałcenia jego 37-letniej znajomej. W wyniku rozboju sprawcy ukradli telefon komórkowy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zwabili 22-latka, a potem pobili i okradli. Pięć osób tymczasowo aresztowanych

– Poinformowani o sprawie policjanci niemal natychmiast zatrzymali jednego ze sprawców. Okazało się, że to 67-letni mieszkaniec miasta. Miał przy sobie skradziony telefon – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Mężczyzna odpowie nie tylko za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, ale także za usiłowanie zgwałcenia i kierowanie gróźb karalnych.

Kolejnych napastników namierzyli kryminalni z 1. komisariatu i komendy miejskiej.

– Okazało się, że to dwaj mężczyźni w wieku 24 i 22 lat. Młodszy z nich posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 85 gramów 3CMC, marihuany i haszyszu, a także 35 tabletek ekstasy – poinformował nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Lubelska policja zatrzymała sprawców rozboju. Jeden z napastników odpowie też za próbę gwałtu
fot. Policja

Policjanci zatrzymali również dwie osoby, które próbowały wywierać groźbą wpływ na pokrzywdzoną 37-latkę, aby zmieniła zeznania w sprawie.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dobry Samarytanin okazał się bandytą. Mieszkaniec Puław odpowie za rozbój na 90-latku

Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi nawet do 20 lat więzienia.

Jeden komentarz do “Lubelska policja zatrzymała sprawców rozboju. Jeden z napastników odpowie też za próbę gwałtu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *