Lubelski oddział PCK rozda żywność potrzebującym
Dystrybucja paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Lublina, a także gmin Wólka oraz Konopnica, rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 8 lipca. To efekt programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 (FEPŻ).
Żywność będzie wydawana w dwóch punktach: przy ul. Puchacza 6 (przy biurze LOO PCK) – w każdy poniedziałek oraz przy ul. Bursaki 17 (magazyn LOO PCK) – w każdy wtorek i środę.
>>> CZYTAJ TAKŻE: PFRON dofinansuje warsztaty terapii zajęciowej w Lublinie
Produkty żywnościowe trafią nie tylko do mieszkańców naszego miasta. Dystrybucja prowadzona będzie także w regionie. W najbliższych dniach z magazynu Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK (LOO PCK) wyruszą też pierwsze transporty żywności do ponad 80 współpracujących z PCK organizacji partnerskich z terenu całego województwa lubelskiego.
– Obecnie współpracujemy z 9 Oddziałami Rejonowym PCK, 17 działającymi lokalnie Stowarzyszeniami oraz 57 Ośrodkami Pomocy Społecznej. To właśnie dzięki wsparciu i zaangażowaniu lokalnych urzędów oraz społeczności, pomoc w postaci paczek żywnościowych trafi do blisko 40 tys. osób najbardziej potrzebujących – mówi Beata Lachowicz, rzeczniczka Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK.
Realizacja programów żywnościowych to jedno z głównych zadań jakie stawia sobie Lubelski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Wpisuje się to w udział w tegorocznym programie pn. Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 (FEPŻ), współfinansowanym ze środków unijnych. Program obejmuje dystrybucję artykułów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia. Ale to nie wszystko.
Elementem programu są również działania towarzyszące, mające na celu wzmacnianie samodzielności i kompetencji
w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.
Przewidziano m.in. warsztaty, w tym kulinarne oraz te związane z nauką tworzenia, realizacji i kontroli realizacji budżetu domowego. Kolejnym elementem są programy edukacyjne mające na celu zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania i przeciwdziałania marnowaniu żywności, a także inne działania mających na celu włączenie społeczne osób najbardziej potrzebujących.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Na Czechowie powstaje dom dla osób z niepełnosprawnością
– Zapraszamy gorąco do współpracy Gminy, Ośrodki Pomocy Społecznej, a także wszystkie organizacje chętne zaangażować się w dystrybucję żywności wśród osób najbardziej potrzebujących. LOO PCK zapewnia swoim partnerom m. in. bezpłatny transport żywności do miejsca dystrybucji, pomoc przy sporządzaniu niezbędnej dokumentacji oraz gwarancję stałej pomocy – zaznacza Beata Lachowicz.
fot. PCK
Pingback: Miasto z kolejnym dofinansowaniem od PFRON-u
Pingback: "Mamy 105 lat i nie zwalniamy". Janusz Kobyłka na finiszu kolejnego rajdu w szczytnym celu