LublinWiadomościZdrowie

Lubelskie Dni Zdrowia Psychicznego. Jak i gdzie młodzi mogą uzyskać wsparcie?

W Lublinie trwają Dni Zdrowia Psychicznego. Inicjatywa ta jest nie tylko przestrzenią do debaty, ale także źródłem konkretnej pomocy. Przy tej okazji podpowiadamy jak i gdzie młode osoby mogą uzyskać wsparcie.

W ślad za inaugurującą 10 października konferencją „Lubelskie Forum Psychiatrii Środowiskowej. Psychiatria oparta na wartościach,” Lubelskie Dni Zdrowia Psychicznego trwają w najlepsze. To wyjątkowa inicjatywa, która nie tylko promuje świadomość na temat zdrowia psychicznego, ale również umożliwia konkretną pomoc.

Aktywność ta jest częścią większego miejskiego projektu „Zdrowie psychiczne – ku samodzielności i niezależności…”. Jednym z jego kluczowych elementów są m.in. warsztaty dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi. Lubelskie Dni Zdrowia Psychicznego potrwają do 26 października, tworząc dynamiczną platformę dla szerokiej debaty i wymiany doświadczeń.

Gdzie znaleźć pomoc?

Znaczenie zdrowia psychicznego w polityce zdrowotnej miasta rośnie jak na drożdżach. Statystyki są nieubłagane – coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, zmaga się z problemami psychicznymi. Ale gdzie można znaleźć wsparcie?

Dla tych, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy, Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie jest miejscem godnym uwagi. Oferuje ono całodobowe konsultacje psychologiczne pod numerem 733 588 900 oraz bezpośrednie spotkania z psychologiem.

Galeria Labirynt również wchodzi do gry, proponując indywidualne wsparcie psychologiczne i treningi kompetencji społecznych. To doskonała okazja dla młodzieży do budowania poczucia własnej wartości i asertywności.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rozpoczynają się Lubelskie Dni Zdrowia Psychicznego

Nie można zapomnieć również o Baobabie na ul. Krakowskie Przedmieście 39b, prowadzonym przez Stowarzyszenie Homo Faber. To kolejna ostoja dla młodzieży poszukującej wsparcia.

Fundacja Sempre a Frente również odgrywa kluczową rolę w ekosystemie pomocy. Centrum Pomocy Dzieciom w Lublinie, które prowadzi, oferuje wsparcie dla młodych osób do 18. roku życia w kryzysach psychicznych, jak i ich rodzicom czy opiekunom. Fundacja posiada również Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży, które oferuje szeroki wachlarz wsparcia dla osób w wieku 13-30 lat, od warsztatów po indywidualne konsultacje.

4 komentarze do “Lubelskie Dni Zdrowia Psychicznego. Jak i gdzie młodzi mogą uzyskać wsparcie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *