LublinWiadomości

Family Spot otwiera drzwi dla lubelskich rodzin w nowej lokalizacji

Bez względu na to, czy jesteś częścią wielodzietnej rodziny, czy też tworzysz ją w mniejszym formacie, Family Spot w Lublinie otwiera dla Ciebie drzwi w nowej siedzibie. Przy ul. Zelwerowicza 2 w Żłobku nr 9 znalazła swoje miejsce inicjatywa, która ma być kompasem w dżungli współczesnego rodzicielstwa.

Family Spot to projekt, który rodzi się na mapie Lublina w wyniku współpracy Miasta z Związkiem Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych, podkreśla, że inicjatywa ta stanowi znakomity przykład konstruktywnej współpracy pomiędzy samorządem a organizacjami społecznymi.

– Lubelski Family Spot ma bogaty program merytoryczny, a każde wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, co potwierdza, że podjęta współpraca to właściwy kierunek działania – mówi Lipińska.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelskie Dni Zdrowia Psychicznego. Jak i gdzie młodzi mogą uzyskać wsparcie?

Oferta Family Spot podzielona jest na dwa główne strumienie. Pierwszy to edukacyjne warsztaty i spotkania, które umacniają kompetencje rodzicielskie. Są to m.in. zajęcia z zakresu komunikacji w związku, wsparcia nastolatków, a także szkolenia z pierwszej pomocy. Słowem, wszystko to, co może przydać się na drodze do skutecznego i harmonijnego rodzicielstwa.

Najbliższe tygodnie obfitować będą m.in. w warsztaty „Słowa mają moc, czyli o sztuce doceniania”, podczas których rodzice mogą rozwijać umiejętność chwalenia dziecka, by było świadome swych zalet i kompetencji. Zaplanowano również cykl spotkań dla ojców pod hasłem „WarszTATY dla Taty. Bliżej – pełna łączność”. Spotkania poprowadzą fachowcy takich specjalności jak psycholog, pedagog, terapeuta, czy prawnik.

Drugi strumień to warsztaty terenowe, skierowane do konkretnych grup odbiorców. – To coś więcej niż standardowe kursy czy szkolenia. To przestrzeń do integracji całych rodzin – mówi Alicja Jaroszewska ze Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”, jednej z osób odpowiedzialnych za organizację wydarzeń.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Baza”: Nowa ostoja kreatywności dla lubelskiej młodzieży

W ramach tej części oferty zaplanowano m.in. warsztaty w plenerze, akademie kreatywności i warsztaty rodzicielstwa bliskości, warsztaty chustonoszenia, zajęcia pilates z niemowlakiem, czy pikniki integracyjne. Uczestnicy mieli już okazję do spędzenia rodzinnego czasu w Motylarni czy wzięcia udziału w nocnej wyprawie rowerowej. – To inwestycja w relacje. To sposób na to, żeby dzieci i rodzice nauczyli się słuchać siebie nawzajem – dodaje Jaroszewska.

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy zapisać się przez formularze dostępne na profilu Związku Dużych Rodzin „3 Plus – koło Lublin” na Facebooku. Warto dodać, że wszystkie wydarzenia są bezpłatne i otwarte dla każdej chętnej rodziny. Zajęcia odbywają się w siedzibie Family Spot w Żłobku nr 9 przy ul. Zelwerowicza 2. Ponadto, podczas warsztatów organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.

Family Spot to pierwsza tego typu przestrzeń w Lublinie. Jest ona owocem porozumienia podpisanego w czerwcu tego roku i realizowana jest w ramach programu „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Jeden komentarz do “Family Spot otwiera drzwi dla lubelskich rodzin w nowej lokalizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *