LublinWiadomości

Odczaruj „jesień życia” na międzypokoleniowym wydarzeniu! (program)

„Odczaruj Jesień Życia” w Lublinie wraca z kolejną, wyjątkową odsłoną. Tym razem Miasto postawiło na integrację międzypokoleniową. Wydarzenie, zaplanowane na 21 października, zyska dodatkowy blask dzięki obchodom Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Już w najbliższą sobotę, 21 października, odbędzie się kolejna, ósma już, edycja wydarzenia „Odczaruj Jesień Życia”. Spotkanie to, stanowiące stały element kalendarza senioralnych inicjatyw w Lublinie, w tym roku zyskuje wyjątkowy, międzypokoleniowy charakter.

– To wydarzenie promuje różnorodną aktywność osób starszych i zachęca do czynnego uczestnictwa w życiu miasta. Dużą rolę w procesie aktywizacji seniorów odgrywa integracja międzypokoleniowa. Właśnie dlatego w tym roku włączyła się w nie lubelska młodzież – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 w Galerii Olimp i potrwa do godziny 16:00. Program jest bogaty – od występów zespołu wokalnego PASJONATTA, przez prezentacje dzieci z „Pracowni głosu” Pauliny Multan, aż po międzypokoleniowy pokaz mody. Ale to nie wszystko. „Miasteczko dla Seniora” zaoferuje liczne stoiska informacyjne, gdzie będzie można zapoznać się z ofertą wsparcia dla seniorów m.in. w dziedzinie zdrowia, urody, sportu i rekreacji.

Co więcej, eksperci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poinformują zainteresowanych o zasadach aktywności zawodowej na emeryturze i wysokości świadczeń. Seniorzy będą mieli także możliwość wypełnienia wniosku o wydanie Lubelskiej Karty Seniora, uprawniającej do licznych ulg i rabatów.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Family Spot otwiera drzwi dla lubelskich rodzin w nowej lokalizacji

Niewątpliwie rangę tegorocznej edycji podnoszą obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. – Z tego powodu w pokazie mody zobaczymy zarówno seniorów, jak i młodych mieszkańców Lublina – dodaje Monika Lipińska.

Organizatorami VIII edycji „Odczaruj Jesień Życia” są Miasto Lublin, Rada Seniorów oraz Galeria Handlowa Olimp. Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia, które stanowi doskonałą okazję do zacieśnienia więzi między pokoleniami.

Program wydarzenia:

– 12.00 – 12.15 powitanie gości, występ zespołu wokalnego PASJONATTA pod kierownictwem artystycznym Aliny Famares;
– 12.15 – 12.45 Występ wokalny dzieci z „Pracowni głosu” Pauliny Multan;
– 12.45 – 13.00 Prezentacja idei wydarzenia;
– 13.00 – 13.15 Występ zespołu wokalnego Klubu Seniora „Jestem”;
– 13.15 – 13.45 Występ grupy tanecznej FLOW, konkursy;
– 13.45 – 14.45 Koncert wokalistów Studia Wokalnego Bluelife-Art w Lublinie;
– 14.45 – 15.45 Międzypokoleniowy pokaz mody;
– 15.45 – 16.00 Podsumowanie i zakończenie.

fot. pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *