LublinWiadomości

GameJamPlus Poland: Twórcy gier wystartują w wyścigu do Wielkiego Finału w Rio de Janeiro

Odpal silniki kreatywności i szykuj się na 48-godzinny maraton tworzenia gier! Druga edycja GameJamPlus Poland, organizowana przez Fundację Lublin GameDev i Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, otwiera swoje podwoje dla twórców i entuzjastów gier. Czekają nie tylko wyjątkowe wyzwania, ale i okazja do zakwalifikowania się na Wielki Finał w egzotycznym Rio de Janeiro.

Nadchodzi jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń w świecie polskiej „grywalizacji”! W dniach 20-22 października, Fundacja Lublin GameDev we współpracy z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zaprasza na drugą edycję GameJamPlus Poland. Wydarzenie to jest pierwszym etapem globalnego maratonu GameJamPlus, łączącego twórców i pasjonatów gier z różnych zakątków świata.

Rywalizacja rozpoczyna się od wyjątkowego 48-godzinnego wyzwania. Uczestnicy zostaną poddani próbie czasu i kreatywności, musząc stworzyć swoje własne gry oraz zrealizować wideo prezentacje w ciągu zaledwie dwóch dni. Wykonanie tych dwóch zadań zagwarantuje im przejście do kolejnej fazy, gdzie będą mieli możliwość rozwijania swoich projektów pod okiem międzynarodowych ekspertów.

Najlepsze zespoły będą miały okazję wziąć udział w Wielkim Finale, który odbędzie się w czerwcu przyszłego roku w brazylijskim Rio de Janeiro. To wydarzenie, podczas którego twórcy zyskają szansę pokazania się na międzynarodowej scenie i pozyskać cenne kontakty w branży.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin uruchamia aplikację dla wolontariuszy

Co więcej, GameJamPlus Poland 2023 odbywa się w formie hybrydowej. Oznacza to, że jego główna część odbędzie się stacjonarnie w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, z możliwością uczestnictwa online. Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na piątek, 20 października o godzinie 17:00. Podczas ceremonii zostaną również ogłoszone motywy przewodnie, które zespoły będą musiały zastosować w swoich grach.

Zainteresowani mogą znaleźć więcej informacji i zapisać się na wydarzenie na oficjalnej stronie Fundacji Lublin GameDev.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *