KrasnystawNa sygnaleWiadomościZ regionu

Małochwiej Duży: BMW uderzyło w barierę energochłonną. Kierowca był pijany

Wczoraj wieczorem w miejscowości Małochwiej Duży (powiat krasnostawski) miał miejsce poważny wypadek. 42-letni mężczyzna, prowadząc samochód marki BMW, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną.

W czwartek wieczorem, 19 października, ok. godziny 19:30, w miejscowości Małochwiej Duży doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierujący samochodem marki BMW na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w barierę energochłonną.

W miejscu gdzie doszło do wypadku obowiązywało ograniczenie do 30 km/h. Kierowca najprawdopodobniej jechał za szybko oraz nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

Małochwiej Duży - pijany 42-latek uderzył w barierę energochłonną
fot. Policja | Małochwiej Duży – pijany 42-latek uderzył w barierę energochłonną

Badanie alkomatem przeprowadzone przez pracujących na miejscu policjantów wykazało, że mężczyzna był pijany. W organizmie miał 2 promile alkoholu.

42-letni mężczyzna, który podróżował sam, na szczęście nie odniósł  poważniejszych obrażeń. Jednak konsekwencje wypadku i tak będą dla niego surowe. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Orłów Drewniany: Wyprawę po alkohol zakończyli na drzewie

42-latek  odpowie teraz za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie ze znowelizowanym kodeksem karnym, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, zobowiązany będzie do uiszczenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej. Wysokość tego świadczenia to nawet 60 000 złotych.

Małochwiej Duży - pijany 42-latek uderzył w barierę energochłonną
fot. Policja | Małochwiej Duży – pijany 42-latek uderzył w barierę energochłonną

Jeden komentarz do “Małochwiej Duży: BMW uderzyło w barierę energochłonną. Kierowca był pijany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *