Lubelskie Liceum chce przyciągnąć przyszłych vlogerów i influencerów
VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie stawia na nowoczesność. We wrześniu 2024 roku w szkole ruszają dwa profile klas: psychologiczno-influencerski oraz vlogersko-teatralny. Ich wprowadzenie to, zdaniem dyrekcji placówki, odpowiedź na potrzeby i oczekiwania młodzieży.
Uczniowie klasy psychologiczno-influencerskiej skorzystają z rozszerzonego zakresu nauczania języka angielskiego, biologii lub informatyki, a w klasie vlogersko-teatralnej – języka polskiego, angielskiego lub geografii. Lista przedmiotów uzupełniających obejmie m.in. psychologię, techniki influencerskie, edukację teatralną, dziennikarstwo i social media.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Znamy laureatów plebiscytu na najbardziej absurdalną szkolną regułę. Lubelska szkoła znalazła się na podium
– Nasza propozycja to z pewnością nowość oraz coś innowacyjnego dla przyszłych uczniów naszej placówki – mówi dyrektor VIII LO, Kamil Dąbrowski.
W nowych klasach przewidziano miejsca dla 64 uczniów i uczennic. Nauczaniem nieobecnych dotąd w szkole przedmiotów zająć się mają nowi, planowani do zatrudnienia nauczyciele.
– Programy nauczania nie zmieniają się, jedynie znajdą się tam pewne innowacje. Wszystko po to, by wzbogacić proces edukacyjny i zaoferować coś ciekawego uczniom, których chcemy przyciągnąć do naszej szkoły – zaznacza Kamil Dąbrowski.
Dyrekcja placówki liczy na zainteresowanie młodzieży, ale równocześnie jest otwarta na ewentualne modyfikacje. Te mogą okazać się konieczne, bowiem według przeprowadzonych w 2022 roku przez agencję SW Research ogólnopolskich badań poświęconych prestiżowi zawodów influencerzy cieszą się w naszym kraju najmniejszym poważaniem: pozytywnie wypowiedziało się o nich zaledwie 16 proc. respondentów. Niewiele lepszym wynikiem, 18 proc., mogą pochwalić się youtuberzy, do których również skierowana jest oferta VIII LO.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Konkurs „SUper Granty” rozstrzygnięty. Wsparcie trafi do 25 samorządów uczniowskich
Dla porównania: najbardziej szanowaną profesją okazuje się być strażak, który uzyskał poparcie 81 proc. ankietowanych.
fot. Google Street View
Pingback: Jak szkoły z Lublina wypadają na tle kraju?
Pingback: Matura 2024. Do egzaminu dojrzałości przystąpi ponad 4,3 tys. lubelskich absolwentów
Pingback: Trwa rekrutacja na lubelskie WySPIE
Pingback: Indeksy mają już w kieszeni
Pingback: Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Na uczniów czeka ponad 2,8 tys. miejsc
Pingback: Koniec roku szkolnego. Uczniowie rozpoczynają upragnione wakacje
Pingback: Uczniowie lubelskiego liceum poczują się jak prawdziwi studenci
Pasożytnictwo to nie profesja. Jeśli wciskacie to do worka z zawodami, to coś, to nie dziecię się, że ludzie nie mają szacunku. Zawód to wymierny wpływ na realne potrzeby. Internet wypiera wam mózgi, ale niestety prze do przodu dalej.
Pingback: Za nami kwalifikacje do lubelskich szkół średnich. W wielu placówkach są jeszcze wolne miejsca