EdukacjaEkoLublinWiadomości

Kreatywnie o ekologii. Miasto zaprasza młodych lublinian do udziału w konkursie plastycznym

Już od dzisiaj, dzieci i młodzież uczęszczająca do lubelskich przedszkoli i szkół podstawowych, może nadsyłać prace w  konkursie plastycznym, którego tematem przewodnim jest segregacja odpadów. Do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W trosce o środowisko i edukację najmłodszych, Miasto Lublin rusza z kolejną inicjatywą. Chodzi o konkurs plastyczny zatytułowany „Już kolory wszyscy znamy – segregację uwielbiamy”, który jest otwarty dla dzieci uczęszczających do lubelskich przedszkoli i uczniów szkół podstawowych.

– Chcielibyśmy, aby poprzez wykonane prace plastyczne pokazały, że segregacja odpadów nie jest trudna. Wystarczy poznać jej proste zasady i stosować je na co dzień, czerpiąc radość i satysfakcję z tego, że wpływamy na poprawę jakości środowiska. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z lubelskich szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w konkursie plastycznym – podkreśla Marta Smal-Chudzik, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Lublin.

Konkurs „Już kolory wszyscy znamy – segregację uwielbiamy” został podzielony na trzy kategorie wiekowe: przedszkolaki i zerówki, uczniowie klas I-IV, oraz uczniowie klas V-VIII. W dwóch pierwszych kategoriach należy przygotować grafiki w formie plakatu w formacie A3 wykonane dowolną techniką płaską na papierze. Natomiast w trzeciej kategorii oceniane będą komiksy złożone z minimum 4 stron – na każdej z nich powinny znaleźć się przynajmniej 4 rysunki.

Autorzy trzech najciekawszych prac w każdej z kategorii mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Miasto zaprasza młodych i ambitnych. Rusza jesienna edycja programu Lublin Skills Up!

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do końca września. Dokumenty można przesłać pocztą na adres Wydziału Ochrony Środowiska w Lublinie lub dostarczyć osobiście w godzinach pracy urzędu. Każdy młody artysta może zgłosić tylko jedno dzieło, wykonane indywidualnie. Prace zespołowe nie będą brane pod uwagę.

Konkurs stanowi część obchodów Lublina jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Pełne informacje i regulamin konkursu są dostępne na stronie internetowej: srodowisko.lublin.eu.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *