EdukacjaLublinPracaWiadomości

Miasto zaprasza młodych i ambitnych. Rusza jesienna edycja programu Lublin Skills Up!

Zbliża się jesienna edycja miejskiego programu Lublin Skills Up! oferującego cykl bezpłatnych warsztatów. Uczestnicy będą mogli poszerzyć kompetencje ułatwiające wejście na rynek pracy. Zapisy otwarte są dla osób w wieku 18-30 lat.

Po letniej przerwie na horyzoncie znów pojawia się znakomita okazja dla młodych ludzi z Lublina, którzy zamierzają postawić pierwsze kroki na ścieżce kariery zawodowej. Jesienna edycja Lublin Skills Up! to seria darmowych warsztatów rozwojowych, zaprojektowanych z myślą o poszerzeniu niezbędnych umiejętności na rynku pracy. Pierwsze spotkanie w tym cyklu zaplanowano na 13 września.

Jak podkreśla Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk, inicjatywy takie jak Lublin Skills Up! oferują młodym platformę do rozmów i dyskusji na temat ich aspiracji zawodowych w jednym z najbardziej umiędzynarodowionych ośrodków akademickich w Polsce.

Zakres tematów, które będą omawiane podczas jesiennych spotkań, jest szeroki i różnorodny. Wśród nich znajdą się m.in. wprowadzenie do społecznej odpowiedzialności w biznesie (CSR), wpływ sztucznej inteligencji na przyszłość rynku pracy, czy sekrety tworzenia profesjonalnego profilu na LinkedIn. Sesje będą moderowane przez doświadczonych coachów i praktyków z różnych branż.

Otwierający cykl warsztat „Self-coaching – czyli jak walczyć z wewnętrznym krytykiem” poprowadzi Anna Nizioł, ekspertka z dziedziny psychologii biznesu i kompetencji miękkich. Podczas spotkania młodzież dowie się m.in. czym jest self-coaching, dlaczego warto rozmawiać z sobą samym i jakie są techniki radzenia sobie z trudnymi emocjami. Młodzież pozna ponadto metody pozwalające na pokonanie autosabotażu działań oraz sposoby na to jak stać się inspiracją dla innych.

Ale to nie wszystko. Za aktywne uczestnictwo w programie przewidziane są punkty – „skille”, które można potem wymienić na cenne nagrody. Na koniec cyklu warsztatów uczestnicy otrzymają także certyfikaty i dyplomy. Liczba miejsc na każdym warsztacie jest ograniczona do 25 osób, a miejsce spotkań to Miejscówka prowadzona przez Skende przy al. Spółdzielczości Pracy 88.

Podczas finału jesiennej edycji programu, uczestnicy będą mogli spotkać się z przedstawicielami lubelskich firm i odebrać swoje nagród.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ostatni tydzień naboru na najlepszą pracę dyplomową. Do wygrania 6 tys. zł i płatne praktyki

W ramach poprzedniej, wiosennej edycji zorganizowano łącznie 9 warsztatów, w których wzięło udział ok. 70 uczestników. Warsztaty były prowadzone przez ekspertów biznesowych, którzy przybliżyli młodzieży zagadnienia m.in. z zakresu skutecznej komunikacji, asertywności, możliwości rozpoczęcia kariery w branży IT czy social mediach.

Zapisy są otwarte dla osób w wieku 18-30 lat, a na poszczególne warsztaty można zapisywać się do dnia poprzedzającego wydarzenie. Szczegóły dostępne są na dedykowanej stronie internetowej.

Program Lublin Skills Up! realizowany jest w ramach działań Miasta Lublin na rzecz Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

4 komentarze do “Miasto zaprasza młodych i ambitnych. Rusza jesienna edycja programu Lublin Skills Up!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *