LublinWiadomości

Miejskie dofinansowanie dla NGO-sów działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Lublin po raz kolejny przekaże lubelskim organizacjom pozarządowym pieniądze na wspieranie aktywności oraz rehabilitację mieszkańców z niepełnosprawnościami. W tym roku dotacje w łącznej wysokości 135 tys. zł trafią do 9 podmiotów.

– Kontynuujemy wsparcie dla lubelskich organizacji, z którymi aktywnie współpracujemy na rzecz zapewnienia dostępności różnych sfer życia osobom z niepełnosprawnościami. W tym roku ze wspólnymi działaniami dołączyliśmy do akcji „Lato w mieście”. Z myślą o dzieciach i młodzieży ze specjalnymi potrzebami powstała oferta wakacyjna, w ramach której zaplanowano m.in. warsztaty rękodzielnicze, spotkania z muzyką czy dogoterapię – wylicza Anna Augustyniak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. społecznych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Lublin.Zawodowcy”. Startuje nowy miejski projekt międzypokoleniowy

Ofertę wakacyjną w ramach akcji akcji „Lato w mieście” przygotowały Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących Wsparcia „Iuvo”, Stowarzyszenie Otwieracz oraz Fundacja Przyszłość bez Barier. Na uczestników czekają m. in.: warsztaty rękodzielnicze, spotkania z muzyką, dogoterapia, wspólne pieczenie pizzy, a także spacery i zajęcia angażujące różne zmysły przygotowane specjalnie dla osób ze spektrum autyzmu.

Dotacje trafiły także na działania przeznaczone dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców z niepełnosprawnościami zarówno dzieci oraz młodzieży, jak i osób dorosłych. Wśród nich znalazły się, m.in. spotkania oraz warsztaty nastawione na rozwijanie pasji i zainteresowań, a także zajęcia edukacyjne czy rehabilitacyjne. Zadania te będą realizować Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Lublinie, Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb”, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Camino”, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, Lubelski Związek Inwalidów Narządu Ruchu i Fundacja Działań Edukacyjnych Kreadukacja.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Lublinie powstanie „Skwer Marzeń”

Dodatkowo, w pierwszą sobotę września, na Czechowie zaplanowano piknik integracyjny „Tacy sami”. Podczas spotkania będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach plastycznych, w których uczestniczyć będą również osoby z niepełnosprawnością oraz obejrzeć wystawę prac wykonanych przez artystki i artystów z niepełnosprawnościami.

fot. Miasto Lublin

3 komentarze do “Miejskie dofinansowanie dla NGO-sów działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *