BiznesLublinPracaWiadomości

Monika Borycka zaprojektuje przyszłość na konferencji „Kompetencje jutra”

Jesteście ciekawi, jakie umiejętności i kompetencje będą niezbędne na rynku pracy przyszłości? Monika Borycka, analityczka trendów i ekspertka ds. studiów nad przyszłością, pomoże rozwikłać tę zagadkę na nadchodzącej konferencji „Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość”. Spotkanie, które odbędzie się 13 listopada, obiecuje intensywną dawkę wiedzy i praktycznych narzędzi dla przedstawicieli biznesu, edukacji i samorządów.

Lublin, miasto o bogatej tradycji wraz ze zmieniającym się obliczem gospodarki, staje się areną dyskusji na temat kompetencji przyszłości.

– Chcemy, aby Lublin był miejscem, w którym można rozwijać kompetencje dostosowane do rynku pracy, a firmy mogą prowadzić innowacyjne biznesy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Konferencja, której druga edycja odbędzie się już wkrótce, stawia sobie za cel zdefiniowanie umiejętności niezbędnych dla pracowników i przedsiębiorczości na najbliższe lata.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Marka Lubelskie. Rusza nabór do 18. edycji projektu

Spotkanie jest skierowane do szerokiego grona odbiorców: od przedsiębiorców, przez edukatorów, aż po przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządów terytorialnych. Prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat tego, jakie kompetencje będą niezbędne w przyszłości, w kontekście dynamicznie rozwijającego się rynku usług dla biznesu.

Kompetencje jutra: Technologia vs. człowiek

Monika Borycka, znana z zaangażowania w analizę trendów i prognozy na przyszłość, zastanawia się nad rosnącą rolą technologii.

– W świecie, w którym maszyny są w stanie wykonywać coraz więcej zadań, które dotychczas były domeną człowieka, pojawia się pytanie, czy kompetencje potrzebne do pracy w przyszłości będą nadal wymagać od nas empatii, kreatywności i umiejętności współpracy – mówi Borycka.

Konferencja zapowiada się jako kopalnia wiedzy i inspiracji. Na agendzie znajdują się trzy ekspertyzy: Barbara Grabiwoda przedstawi możliwości wykorzystania AI w rozwoju kompetencji pracowników, Elwira Pyk zarysuje wpływ automatyzacji na HR, a Gabriela Żebrowska i Sharon Iskra podzielą się praktykami w zarządzaniu zespołem wielokulturowym.

Ponadto, reprezentanci świata biznesu oraz środowiska akademickiego spróbują odpowiedzieć m.in. na pytania jak budować jakościowy kapitał ludzki oraz jakie kwalifikacje na rynku pracy będą decydowały o tym, że staniemy się innowatorami w nowoczesnych usługach biznesowych. Z kolei przedstawiciele samorządów przedstawią projekty wspierające rozwój kompetencji mieszkańców i opowiedzą o największych wyzwaniach w zakresie rozwoju kapitału ludzkiego.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lublin wchodzi w decydującą fazę walki o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Program „Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość”, który powstał we współpracy z Urzędem Miasta, uczelniami i przedsiębiorstwami, koncentruje się na systemie edukacji, kształceniu kompetencji i przyszłości nauczania w kontekście nauki przez całe życie.

Nie przegap okazji, aby zanurzyć się w świat przyszłości kompetencji i innowacji. Konferencja odbędzie się 13 listopada w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Udział jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. Formularz dostępny jest na stronie: www.kompetencjejutra.lublin.eu.

Czy Lublin stanie się centrum kompetencji dla Europy Środkowo-Wschodniej? Odpowiedź na to pytanie może zależeć również od Ciebie.

fot. materiały organizatora

Jeden komentarz do “Monika Borycka zaprojektuje przyszłość na konferencji „Kompetencje jutra”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *