LublinWiadomości

Nowa organizacja ruchu na ul. Popiełuszki. Co powinien wiedzieć kierowca?

Od 31 sierpnia wprowadzona zostaje nowa organizacja ruchu na ul. Popiełuszki. Modyfikacje te są konsekwencją trwających prac, związanych z modernizacją infrastruktury drogowej.

Od dzisiaj, ruch na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Legionowej będzie jednokierunkowy. Kierowcy będą mogli poruszać się jedynie od ul. Poniatowskiego w kierunku al. Sikorskiego. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Głowackiego w dalszym ciągu pozostanie wyłączona. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do czasu zakończenia inwestycji.

Aktualnie prace koncentrują się na modernizacji sygnalizacji świetlnej na krzyżówce z ul. Głowackiego. Równolegle, trwa też przebudowa sieci ciepłowniczej prowadzona przez spółkę LPEC. Po stronie południowej ul. Popiełuszki zakończono już prace przy budowie nowych chodników i zjazdów. Teraz będą one realizowane po stronie północnej przebudowywanej ulicy.

W ramach prowadzonych prac, przewiduje się również gruntowną przebudowę nawierzchni na odcinku od ul. Junoszy do ul. Legionowej. Skrzyżowanie z ul. Głowackiego zostanie zmodernizowane, a system sygnalizacji świetlnej zintegrowany z Systemem Zarządzania Ruchem. Wprowadzone zostanie nowoczesne oświetlenie oraz pojawią się chodniki z kostki brukowej.

Istotne zmiany są również zaplanowane w kontekście infrastruktury przystankowej. Aktualny przystanek przy Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Junoszy. Na nowo zlokalizowanych przystankach pojawią się nowe wiaty i punkty dynamicznej informacji pasażerskiej.

Całość inwestycji realizowana jest przez Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie i kosztuje ponad 4,7 miliona złotych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80. Kiedy pojedziemy brakującym odcinkiem? (zdjęcia)

– Prace drogowe w rejonie ul. Popiełuszki to kolejny komponent projektu unijnego „Przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego wraz z zakupem taboru w centralnej części obszaru LOF” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza

Kierowcy korzystający z tej trasy powinni zwrócić szczególną uwagę na nowe oznakowanie i być przygotowani na zmiany, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności ruchu na tym odcinku.

Zakończenie prac zaplanowano na koniec września tego roku.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

2 komentarze do “Nowa organizacja ruchu na ul. Popiełuszki. Co powinien wiedzieć kierowca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *