LublinWiadomości

Przebudowa ul. Popiełuszki potrwa dłużej niż zapowiadano

Przebudowa ulicy Popiełuszki w Lublinie potrwa dokładnie o miesiąc dłużej niż pierwotnie zakładano. Wykonawca złożył formalny wniosek o przedłużenie terminu robót do końca października. Jest to spowodowane zmianami w harmonogramie modernizacji sieci ciepłowniczej.

Nieoczekiwane zmiany w harmonogramie modernizacji sieci ciepłowniczej, prowadzonej przez firmę LPEC, wpłynęły na termin zakończenia prac przy renowacji ul. Popiełuszki w Lublinie. Wykonawca, Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie, złożył oficjalny wniosek o wydłużenie czasu realizacji projektu. Działania związane z infrastrukturą drogową zostaną wznowione po zakończeniu prac ciepłowniczych.

Drogowcy będą musieli jeszcze odtworzyć chodnik w miejscu przebiegu kanału ciepłowniczego, ustawić przystanek wraz z peronem oraz dokończyć prace przy sygnalizacji świetlnej. Ostatni etap obejmie również wykonanie warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni.

Aktualne zasady organizacji ruchu na ul. Popiełuszki pozostają bez zmian. Na odcinku między ulicami Poniatowskiego a Legionową, ruch jest jednokierunkowy w stronę alei Sikorskiego, a sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego pozostaje nieaktywna.

Prowadzone prace stanowią część większego projektu unijnego pn. „Przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego wraz z zakupem taboru w centralnej części obszaru LOF”. Koszt całkowity inwestycji wynosi ponad 4,7 mln zł i jest ona realizowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Po zakończeniu prac, odcinek od ul. Junoszy do ul. Legionowej otrzyma nową nawierzchnię. Ponadto przebudowane zostanie skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego, a odnowiona sygnalizacja świetlna będzie włączona do Systemu Zarządzania Ruchem.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Nowa organizacja ruchu na ul. Popiełuszki. Co powinien wiedzieć kierowca?

Dla mieszkańców oznacza to przede wszystkim poprawę standardu i bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym ważnym odcinku komunikacyjnym. Ulica zostanie wyposażona w nowoczesną sygnalizację świetlną i nowe wiaty przystankowe, a także w punkty dynamicznej informacji pasażerskiej. Z kolei przystanek stojący w pobliżu Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Junoszy. Projekt obejmuje również wykonanie chodników z kostki brukowej na fragmentach dotychczas nieremontowanych oraz budowę kanału technologicznego.

Ostatecznie, choć opóźnienie może wywołać pewien dyskomfort, inwestycja ma zaowocować podniesieniem standardu infrastruktury drogowej i komfortu podróżowania dla mieszkańców Lublina.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne | Przebudowa ul. Popiełuszki potrwa dłużej.

2 komentarze do “Przebudowa ul. Popiełuszki potrwa dłużej niż zapowiadano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *