LublinWiadomości

Prace na ul. Popiełuszki wchodzą w nową fazę. W sobotę ważna zmiana dla kierowców!

W najbliższą sobotę, 14 października, ul. Popiełuszki zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Czekają nas również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W sobotę, 14 października, drogowcy przystąpią do trzeciego etapu remontu ul. Popiełuszki. Planowane prace obejmują nałożenie asfaltowej warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni, co spowoduje całkowite zamknięcie tej arterii. Ulica będzie nieprzejezdna od wczesnych godzin porannych aż do późnych godzin popołudniowych.

W związku z tym, komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy. Linia nr 4, w kierunku przystanku Poligonowa, pojedzie przez ul. Lipową – Al. Racławickie – al. Sikorskiego – gen. Ducha. W kierunku Elizówki trasa przejazdu nie ulegnie zmianie. W czasie obowiązywania objazdu autobusy ominął przystanki KUL 01 i Puławska 01.

Po zakończeniu prac ruch wróci do wcześniejszego stanu, z utrzymaniem zawężenia drogi na odcinku między ul. Poniatowskiego a ul. Legionową. Od strony ul. Poniatowskiego w kierunku al. Sikorskiego ruch nadal będzie odbywał się w jedną stronę, a sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Głowackiego pozostanie wyłączona.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Przebudowa ul. Popiełuszki potrwa dłużej niż zapowiadano

Modernizacja ul. Popiełuszki, według podpisanego aneksu, ma potrwać do końca bieżącego miesiąca. Wniosek o wydłużenie czasu realizacji projektu, który pierwotnie miał zakończyć się 30 września, złożył wykonawca, czyli Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie. Miało to związek ze zmianami w harmonogramie modernizacji sieci ciepłowniczej, prowadzonej przez spółkę LPEC.

Oprócz położenia warstwy ścieralnej jezdni, drogowcy będą musieli jeszcze odtworzyć chodnik w miejscu przebiegu kanału ciepłowniczego, ustawić przystanek wraz z peronem oraz dokończyć prace przy sygnalizacji świetlnej.

Przebudowa jest elementem szerszego projektu unijnego dotyczącego inwestycji w infrastrukturę komunikacyjną. Całość prac wyceniono na ponad 4,7 miliona złotych, a inwestycja realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *