LublinWiadomości

Ostatni spacer z prezydentem w ramach „Planu dla Dzielnic”

Drugi etap projektu „Plan dla Dzielnic” dobiega końca. Władze miasta Lublin spotkają się z mieszkańcami Bronowic, aby omówić priorytetowe potrzeby dzielnicy. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 24 października.

„Koniec, ale nie kres,” – to motto, które zdaje się towarzyszyć ostatniemu spacerowi w ramach II etapu projektu „Plan dla Dzielnic”. Władze Lublina, na czele z Prezydentem Krzysztofem Żukiem, zamierzają zawitać do dzielnicy Bronowice. Spotkanie, które jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, odbędzie się we wtorek, 24 października o godzinie 16:30.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolejne topole ze statusem pomnika przyrody

– Spacerem w dzielnicy Bronowice kończymy drugi etap „Planu dla Dzielnic”. W ramach tych spotkań odwiedzaliśmy w terenie istotne dla poszczególnych części miasta miejsca i omawialiśmy najważniejsze potrzeby lokalnych społeczności. Jednocześnie kontynuujemy trzeci etap projektu, czyli warsztaty – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Trasa spaceru, który rozpocznie się przed siedzibą Rady i Zarządu Dzielnicy Bronowice przy ul. Krańcowej 106 została ustalona wspólnie z Radą Dzielnicy. Mieszkańców pójdą ulicami: Droga Męczenników Majdanka, Pogodna i Łabędzia. Finisz zaplanowano około godziny 19:00 w Parku Bronowickim, a do spaceru można dołączyć w dowolnym momencie.

Nie tylko Bronowice są w centrum uwagi. Do wtorku, 24 października, trwa też rekrutacja na warsztaty dla mieszkanek i mieszkańców dzielnicy Sławin. Te odbędą się dzień później, w środę, 25 października, o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy Sławin w Zespole Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej 50.

Warto podkreślić, że podczas spacerów i warsztatów można skorzystać z tłumacza języka migowego. Aby skorzystać z tej usługi, należy to zgłosić najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem (e-mail: [email protected]).

Szukasz więcej informacji? Odwiedź stronę plandladzielnic.lublin.eu, gdzie znajdziesz najświeższe dane dotyczące projektu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Budowa ul. Lubelskiego Lipca ’80. Co słychać na półmetku realizowanej inwestycji? (foto)

Tak więc, jeśli jesteś mieszkańcem Bronowic i zależy Ci na przyszłości Twojej dzielnicy, ten spacer jest dla Ciebie obowiązkowym punktem w kalendarzu. To okazja do wyrażenia swoich opinii i wpływu na dalszy rozwój dzielnicy.

Plan dla Dzielnic
fot. Miasto Lublin | Mapa spaceru na dzielnicy Bronowice w ramach „Planu dla Dzielnic”

Jeden komentarz do “Ostatni spacer z prezydentem w ramach „Planu dla Dzielnic”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *