Na sygnaleOpole LubelskieWiadomościZ regionu

Drugi sprawca napadu w Poniatowej zatrzymany. Ofiara także trafiła za kraty

Na terenie Poniatowej doszło do zaskakującego zwrotu akcji w sprawie napadu z lipca tego roku. Policja zatrzymała drugiego sprawcę, ale to nie jedyna niespodzianka.

Do incydentu doszło w lipcu tego roku na terenie miasta Poniatowa. Dyżurny komendy w Opolu Lubelskim odebrał zgłoszenie, według którego 60-letni mężczyzna padł ofiarą napadu, gdy wracał do domu ze sklepu. Dwóch napastników uderzyło go i zabrało zakupiony przez mężczyznę alkohol. Wszystko wskazywało na to, że pokrzywdzony to jedynie niewinna ofiara. Aż do teraz.

Kilka dni później, w tym samym miesiącu, w którym doszło do napadu, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Poniatowej zatrzymali jednego z podejrzanych – 65-letniego mieszkańca gminy Poniatowa. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

W miniony czwartek, śledczy zatrzymali także drugiego sprawcę, 49-latka z tej samej gminy. Został on również osadzony w areszcie na trzy miesiące.

– Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – mówi
aspirant Katarzyna Bigos z Policji w Opolu Lubelskim.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 17-letni bandyta zatrzymany przez Policję. Na koncie ma m.in. rozbój i zgwałcenie

Sprawa nabrała rumieńców gdy okazało się, że sam 60-letni pokrzywdzony, był poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia. Jak podają policyjne źródła, mężczyzna został już zatrzymany i trafił za kraty na ponad rok.

fot. Policja

2 komentarze do “Drugi sprawca napadu w Poniatowej zatrzymany. Ofiara także trafiła za kraty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *