LublinNa sygnaleWiadomości

17-letni bandyta zatrzymany przez Policję. Na koncie ma m.in. rozbój i zgwałcenie

Młody mieszkaniec Lublina trafił na trzy miesiące do aresztu. 17-latek usłyszał m.in. zarzuty rozboju, usiłowania rozboju, czy nakłaniania do spożycia narkotyków. Lublinianin odpowie również za zgwałcenie. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Niecodzienna i szokująca historia rozegrała się w ubiegłym tygodniu w Lublinie. 17-latek, wraz z kolegą, zorganizowali spotkanie z pewną młodą kobietą. Gdy jechali taksówką napadli na kierowcę, który został przez nich pobity i okradziony. Mężczyzna stracił m.in. telefon komórkowy.

Następnie cała trójka udała się do jednego z domów pod Lublinem. Na miejscu zażywali narkotyki. Wtedy 17-latek skrzywdził 18-letnią kobietę w wyjątkowo drastyczny sposób.

– W pewnym momencie 17-latek zmusił nowo poznaną dziewczynę do innej czynności seksualnej, zgwałcił ją, pozbawił wolności i ukradł telefon – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Pokrzywdzona niezwłocznie zawiadomiła policję. Podobnie uczynił też napadnięty taksówkarz.

Mundurowi dosyć szybko ustalili miejsce pobytu 17-letniego sprawcy. Funkcjonariusze z komendy miejskiej i 6. komisariatu zaskoczyli go w jednym z mieszkań w Lublinie. Jak się okazało, podejrzany wcześniej próbował dokonać kolejnego rozboju, lecz jego potencjalna ofiara zdołała uciec.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 39-letni bialczanin rzucał butelkami w zaparkowane samochody. Odpowie też za napaść na kobietę

Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał liczne zarzuty, w tym m.in. usiłowanie rozboju, rozbój, nakłanianie do zażycia narkotyków, zmuszenie do innej czynności seksualnej, zgwałcenie i kradzież.

Na wniosek śledczych, sprawca został umieszczony w areszcie gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Młodemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

– Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze typują 17-latka również do innych przestępstw przeciwko mieniu – informuje rzecznik lubelskiej Policji.

17-letni bandyta zatrzymany przez Policję. Na koncie ma m.in. rozbój i zgwałcenie
fot. Policja | Zatrzymany 17-latek odpowie m.in. za rozbój i zgwałcenie

wideo: Policja

3 komentarze do “17-letni bandyta zatrzymany przez Policję. Na koncie ma m.in. rozbój i zgwałcenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *