LublinNa sygnale

Pijani kierowcy zatrzymani przez lubelskich policjantów „po służbie”

Dwaj pijani kierowcy zostali w ostatnich dniach zatrzymani przez lubelskich policjantów w czasie wolnym od służby. Obaj kierowcy mieli w organizmach blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo, jeden z nich, 45-letni mężczyzna kierujący Renaultem, posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obaj niedługo staną przed sądem, gdzie usłyszą zarzuty związane z popełnionymi wykroczeniami. Za kolejne przewinienie w postaci prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem policjant z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, korzystający z dnia wolnego od pracy, zauważył kierowcę Renaulta, który miał trudności z wyjechaniem z parkingu. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza. Niezwłocznie ruszył za samochodem. Kierujący zareagował na sygnały dawane przez policjanta i zatrzymał się na ulicy Kmiecia. Po bliższym przyjrzeniu się okazało się, że 45-letni mężczyzna miał trudności z opuszczeniem pojazdu. Na miejsce szybko przybył policyjny patrol. Badanie alkomatem wykazało, że stężenie alkoholu we krwi kierowcy wynosiło blisko 2 promile. W trakcie legitymowania okazało się również, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Drugi przypadek miał miejsce na ulicy Graffa, gdzie policjant z 1. komisariatu zauważył kierowcę Seata, który niebezpiecznie poruszał się po drodze, stanowiąc zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Na szczęście szybko zakończył swoją „pijacką jazdę” i został zatrzymany w bezpiecznym miejscu. Patrol ruchu drogowego, który został wezwany na miejsce, przeprowadził badanie alkomatem 30-latka. Wynik również wykazał blisko 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Dodatkowo, okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Pijani kierowcy zatrzymani w miniony weekend przez policję wkrótce staną przed sądem, gdzie usłyszą zarzuty. W przypadku recydywy drogowej grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *