LublinNa sygnaleWiadomości

Policja zatrzymała podejrzanych o serię włamań

Dwóch mężczyzn w wieku 37 i 42 lat, będących obywatelami Gruzji, zostało zatrzymanych przez policję. Mężczyźni mogą mieć związek z szeregiem włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie całego kraju. Ich przestępczy proceder dobiegł końca dzięki intensywnej pracy kryminalnych z KWP w Lublinie. Sprawa ma charakter rozwojowy i znajduje się pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. 

Jeden z dramatycznych incydentów miał miejsce w marcu w lubelskiej dzielnicy Bronowice, gdzie sprawcy włamali się do mieszkania na 7. piętrze. Splądrowali je, kradnąc pieniądze – złotówki i euro, a także cenną biżuterię. W tym samym czasie do mieszkania swojego syna weszła kobieta. Mimo zauważonego uszkodzenia zamka, nie spodziewała się obecności włamywaczy. Jednemu z nich przyspieszyło bicie serca i w desperacji popchnął brutalnie kobietę, powodując jej upadek. Sprawcy uciekli z łupem o wartości blisko 10 tysięcy złotych. Kobieta na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.

Kryminalni z KWP w Lublinie, którzy rozpracowywali działania włamywaczy, ustalili, że ci często zmieniali swój wizerunek i przedstawiali się jako sprzedawcy kwiatów lub pracownicy budowlani, aby dostać się do bloków. W trakcie śledztwa ustalono również, że 37-letni zatrzymany był poszukiwany czerwoną notą Interpolu za inne przestępstwa.

Do zatrzymania podejrzanych doszło we Wrocławiu. Śledzący ich policjanci interweniowali, gdy przestępcy opuszczali kantor wymiany walut. W trakcie przeszukania samochodu, którym się poruszali, funkcjonariusze ujawnili gotówkę o wartości blisko 200 tysięcy złotych, pochodzącą z włamań, oraz skradzioną biżuterię. Dodatkowo, zabezpieczono ubrania, które zatrzymani nosili podczas dokonywania włamań, oraz łomy i inne narzędzia wykorzystywane w przestępczym procederze.

Decyzją Sądu Rejonowego Lublin Zachód w Lublinie obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Policja zatrzymała sprawców serii włamań
fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *