EdukacjaLublinWiadomości

Poznaliśmy młode talenty IT

Przez ostatnie 3 tygodnie uczniowie lubelskich szkół podstawowych, liceów i techników sprawdzali swoje umiejętności w ramach konkursu Lubelska Liga IT. We wtorek, 18 czerwca, nagrodzono najlepszych uczestników oraz szkoły.

– Lubelska Liga IT jest doskonałym przykładem jak ważne jest wspieranie młodych talentów w dziedzinie nowoczesnych technologii. Rozwój kompetencji cyfrowych naszych uczennic i uczniów to inwestowanie w przyszłość miasta oraz regionu – podkreśla Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin i edukacyjna przyszłość IT. 28 lubelskich szkół weźmie udział w pilotażowym programie

Lubelska Liga IT to konkurs, który obejmował rywalizację między szkołami i uczniami biorącymi udział w pilotażu: Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT. Zmagania składały się z trzech etapów, w ramach których wyłoniono najlepszych dla każdego poziomu ligowego: szkoły podstawowej, liceum i technikum.

W ręce zwycięzców trafiło łącznie 30 nagród ufundowanych przez organizatora konkursu – firmę CyberSkiller, a także partnerów Yubico i ePrinus. Wyróżniono też osoby, które wykazały się dużym zaangażowaniem. Ponadto, najlepsze szkoły otrzymały dostęp do platformy CyberSkiller oraz szkolenie z zakresu cyberświadomości dla nauczycieli.

Poznaliśmy młode talenty IT

– Konkurs to kolejny kamień milowy w programie pilotażowym realizowanym w lubelskich szkołach. Wyniki konkursu i ponad 50 tys. rozwiązanych zadań są dowodem na sukces. Rezultaty pokazują realne szanse na rozwój uczennic i uczniów w ich dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej w obszarze IT. Dziękuję wszystkim uczestniczkom i uczestnikom oraz gratuluję laureatkom i laureatom – mówi prof. Bogdan Księżopolski, prezes CyberSkiller, profesor na Akademii Leona Koźmińskiego.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bajeczni adwokaci zawitali do szkół i przedszkoli

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej konkursu: lubelskaligait.pl.

Kategoria szkoła podstawowa:

– I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 48 im. Józefa Piłsudskiego

– II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej

– III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi

Kategoria liceum:

– I miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego

– II miejsce: XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania

– III miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica

Kategoria technikum:

– I miejsce: Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki,

– II miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Augusta i Juliusza Vetterów,

– III miejsce: Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego.

„Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT” to największy program w Polsce, który łączy innowacyjność w realizacji podstawy programowej z informatyki z budowaniem świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa i badaniami naukowymi. Partnerem programu w Lublinie jest firma CyberSkiller, a patronat honorowy objął Państwowy Instytut Badawczy NASK.

fot. Miasto Lublin

2 komentarze do “Poznaliśmy młode talenty IT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *