EdukacjaLublinWiadomości

Wybitni studenci dostaną nagrody. Wypłaci je… bank

45 wybitnych studentów, w tym osoby dopiero zaczynające naukę, otrzymają w połowie grudnia „Nagrody Santander dla studentów Politechniki Lubelskiej 2024”. To efekt podpisanego wczoraj porozumienia.

To już druga edycja akcji Santander i Politechniki Lubelskiej. Celem programu jest docenienie osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych studentów oraz ich działalności na rzecz uczelni i zaangażowania społecznego. Laureaci otrzymają jednorazowo: 1 tys., 1,5 tys. lub 2 tys. zł.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Poznaliśmy młode talenty IT

– Współpraca z Politechniką Lubelską układa się bardzo dobrze. Chcemy doceniać zaangażowanych, ambitnych młodych ludzi zarówno za ich wyniki naukowe, ale również za zaangażowanie na rzecz uczelni oraz działalność społeczną. Nagradzając studentów chcemy ich jeszcze bardziej angażować i pokazywać, że warto się starać – podkreśla Wojciech Leśniewski, dyrektor Departamentu Santander Universidades w Polsce.

W poprzedniej edycji nagrodzonych zostało 25 studentów Politechniki Lubelskiej.

– Ze względu na tak duże zainteresowanie poprzednią edycją projektu, ale przede wszystkim na fakt, że mamy wielu zdolnych studentów, w tym roku zwiększamy liczbę nagród – mówi prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej.

W tym roku do programu mogą aplikować też studenci dopiero rozpoczynający studia, którzy wyróżnili się znakomitymi wynikami w rekrutacji.

– Nabór ruszy już w lipcu. Do 21 października należy wysłać zgłoszenie na platformie Santander Open Academy. Studenci będą musieli przedstawić tam swoje osiągnięcia w obecnym roku akademickim – tłumaczy Magdalena Paśnikowska-Łukaszuk, koordynator programu na Politechnice Lubelskiej.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Politechnika Lubelska rozpoczyna współpracę z informatycznym gigantem

Politechnika Lubelska nawiązała współpracę z Santander Bank Polska 2 lata temu. Oprócz nagród obejmuje ona  prowadzenie szkoleń stacjonarnych dla studentów m.in. ze skutecznej komunikacji i autoprezentacji. Przedstawiciele banku uczestniczą także w dniach kariery oraz współpracują z kołami naukowymi, udzielając wsparcia finansowego na różnego rodzaju inicjatywy studenckie.

fot. PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *