LublinWiadomości

Obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Pracownicy „skarbówki” przejdą ulicami Lublina

Pracownicy „skarbówki” przejdą jutro w uroczystym marszu ulicami Lublina. Wszystko za sprawą obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Wydarzenie to wiąże się z chwilowym zamknięciem dróg w sercu miasta i specjalnymi środkami bezpieczeństwa.

Zaplanowany na piątek, 8 września, przemarsz pocztów sztandarowych, pododdziałów i uczestników uroczystości z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej odbędzie się w ścisłym centrum Lublina. Uroczystość zacznie się od mszy świętej w Archikatedrze Lubelskiej, po której uczestnicy wyruszą w kierunku Placu Litewskiego.

Zorganizowany przemarsz odbędzie się między 11:00 a 11:20 i będzie prowadził przez wybrane ulice Lublina: Królewską, Plac Łokietka i Krakowskie Przedmieście, by zakończyć się na Placu Litewskim.

Na trasie przemarszu nastąpi chwilowe zamknięcie odcinków wymienionych ulic, a za bezpieczeństwo ruchu drogowego odpowiedzialny będzie Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Szacuje się, że w uroczystościach święta „skarbówki” weźmie udział około 300 osób.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 84. rocznica bombardowania Lublina. Miasto odda hołd ofiarom

W ramach obchodów, w godzinach od 11:20 do 12:30 zaplanowano również uroczysty apel na Placu Litewskim połączony z wręczeniem odznaczeń, awansów i wyróżnień pracownikom i funkcjonariuszom Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Po apelu odbędzie się piętnastominutowy koncert orkiestry wojskowej.

Organizatorzy przewidzieli również liczne atrakcję dla mieszkańców w tym m.in. pokaz umiejętności psów służbowych, pokazy statyczne sprzętu do kontroli, okazów CITES, dóbr kultury i laboratorium celnego. Wydarzenie zakończy się około godziny 14:00.

fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Jeden komentarz do “Obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Pracownicy „skarbówki” przejdą ulicami Lublina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *