LublinNa sygnaleWiadomości

Próbował ukraść miski. Plany pokrzyżowała mu ekspedientka

Za usiłowanie kradzieży rozbójniczej odpowie 26-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna próbował ukraść z marketu zestaw misek. Jednak dzięki zdecydowanej postawie ekspedientki musiał salwować się ucieczką i zostawić łupy na miejscu. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Wszystko rozegrało się w ubiegłym tygodniu w jednym ze sklepów wielobranżowych przy ulicy Lubartowskiej w Lublinie. Do środka wszedł agresywny mężczyzna. W pewnym momencie chwycił za zestaw misek i próbował wyjść, nie płacąc za zakupy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kradł w sklepie. Wpadł, bo na miejscu zostawił kwit z zakładu karnego

– Sytuację zauważyła ekspedientka. Kobieta zareagowała zdecydowanie. Napastnik próbował ją odpychać, szarpać i grozić – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Ostatecznie sprawca musiał obejść się smakiem i uciekł ze sklepu pozostawiając na miejscu upatrzone wcześniej łupy.

– Sprawą zajęli się operacyjni z 2. komisariatu. Funkcjonariusze przeanalizowali monitoring i zeznania ekspedientki. Następnie w wyniku ustaleń namierzyli sprawcę. Okazało się, że to 26-letni mieszkaniec Lublina – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sklepowy bandyta trafił do aresztu. Grozi mu do 15 lat więzienia

Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz kierowania gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Amatorowi cudzego mienia grozi teraz do 10 lat więzienia.

fot.

2 komentarze do “Próbował ukraść miski. Plany pokrzyżowała mu ekspedientka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *